Şehit Astsubay, son yolculuğuna uğurlandı

Amasra İlçesi Tarlaağzı Limanı mağaralar bölgesinde gerçekleştirdiği dalış eğitimi sırasında şehit olan 34 yaşındaki DEGAK-03 Tim Komutanı Astsubay Hakan Karataş, memleketi Hatay'ın Erzin ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Şehit Astsubay, son yolculuğuna uğurlandı Güncel

Batı Karadeniz Amasra Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama Kurtarma Timleri (DEGAK) Tarlaağzı Limanı Mağaralar bölgesinde dalış eğitimleri gerçekleştirmiş, Salı günü saat 15.00 sularında eğitim kapsamında 1 astsubay ve 2 uzman çavuş olmak üzere 3 askeri personel denize dalış yapmıştı.  Dalış yapan askeri personelden 2 uzman çavuş su yüzeyine çıkarken TİM Komutanı Astsubay Hakan Karataş (34) ise su yüzeyine çıkmamıştı. O saatlerden itibaren kendisinden hiçbir ize rastlanılamayan Astsubay Karataş için arama kurtarma çalışmaları başlatılmış, havadan da destek sağlanan ve aralıksız devam eden arama çalışmalarının sonunda Hakan Karataş’dan üzücü haber gelmişti.

Amasra’da askeri törenle uğurlandı  

Ekipler, Karataş’ın  cansız bedenine ulaşırken dalış eğitimi esnasında şehit düşen genç astsubay için Amasra Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Komutanlığı önünde askeri tören düzenlenmişti. Şehit Karataş’ın 5 yaşındaki oğlu Bulut, eşi Gülşah Karataş, annesi ve babası başta olmak üzere silah arkadaşları, il protokolü ve askeri erkanın katıldığı törende Karataş için dualar edilmişti.  Şehit Karataş askeri tören sonrasında Zonguldak Havaalanından uçakla memleketi Hatay’a uğurlanmıştı.

Erzin’de son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Karataş’ın naaşı Hatay’da cenaze aracıyla baba ocağı olan Erzin İlçesi  Gökdere Mahallesi'ndeki evine getirildi.  Şehidin cenazesi burada eşi Gülşah Karataş, annesi Nefise ve babası Mehmet Karataş ile yakınları tarafından gözyaşları arasında karşılanırken Gökdere Mahallesi mezarlığında kılınana cenaze namazıyla  şehidin naaşı gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam