Şehit Astsubay, askeri törenle memleketine uğurlandı

Batı Karadeniz Sahil Grup Komutanlığı’na bağlı DEGAK-03’ün (Dalış Timi) Amasra İlçesi Tarlaağzı Limanı mağaralar bölgesinde gerçekleştirdiği dalış eğitimi esnasında şehit olan DEGAK-03 Tim Komutanı Astsubay Hakan Karataş, Amasra Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Komutanlığı önünde düzenlenen askeri törenle memleketi Hatay’a uğurlandı.

Şehit Astsubay, askeri törenle memleketine uğurlandı Güncel

DEGAK-03 Tim Komutanı Astsubay Hakan Karataş, dün Batı Karadeniz Sahil Grup Komutanlığı’na bağlı DEGAK-03’ün (Dalış Timi) Amasra İlçesi Tarlaağzı Limanı mağaralar bölgesinde gerçekleştirdiği dalış eğitimi esnasında  kaybolmuştu.  Karataş için arama çalışmaları başlatılmış, 6 ilden ekiplerin katıldığı çalışmalar gece boyunca  ve bugün sabah saatlerine kadar devam etmişti. Ailesi ve silah arkadaşları başta olmak üzere kayıp astsubay süren umutlu bekleyiş sabah saatlerinde ise yerini kötü habere bıraktı. Arama kurtarma ekipleri Karataş’ın cansız bedenine ulaşırken gelen şehit haberi herkesin yüreğini dağladı.

Şehidin ailesi göz yaşlarına hakim olamadı

Şehit Karataş’ın naaşı ise bulunduktan sonra Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken Karataş için Amasra Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Komutanlığı önünde askeri tören düzenlendi. Yapılan otopsi sonrası hastane morgundan alınan şehidin naaşı Türk bayrağına sarılı bir şekilde tören alalına getirildi. Şehit Karataş’ın 5 yaşındaki oğlu Bulut, eşi Gülşah Karataş, annesi ve babası başta olmak üzere bulunduğu törene Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Garnizon Komutanı Mustafa Çalışkan, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, daire amirleri  ve askeri erkan da katıldı. Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunduğu törende şehit için Kuran-ı Kerim tilaveti yapılarak dualar edildi. Ailenin göz yaşlarına hakim olamadığı tören sonrası şehit Hakan Karataş, defnedilmek üzere Zonguldak Hava alanından uçakla memleketi Hatay’a uğurlandı.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam