2020 Performans Planı görüşmeleri başladı

İl Genel Meclisi, kasım gündemini görüşmeye devam ederken İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, 2020 yılının Performans Planının genel görüşmelerine de başladı. Bartın Valisi Sinan Güner ise bu ay hummalı bir çalışma yürüten Meclisi ziyaret etti.

2020 Performans Planı görüşmeleri başladı Güncel

İl Genel Meclisi, kasım gündemini görüşmeye devam ederken Bartın Valisi Sinan Güner bu ay hummalı bir çalışma yürüten Meclisi ziyaret etti. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ziyarette Vali Güner’e  2020 Mali Yılı Performans Planı, Çalışma ve Yatırım Programı ve Bütçesi ile ilgili bilgi verdi. Kasım ayı meclis toplantılarının 9. Birleşimini gerçekleştirdiklerini ifade eden Dursun,  “Kasım ayı toplantılarının 4. Günkü birleşimde komisyon raporları doğrultusunda 2020 Mali Yılı Performans Planı genel görüşmeleri başladı ve bu doğrultuda Performans Planının genel görüşmelerinin 6.  Gününü gerçekleştirdik.  Bugüne kadar 5 günde 10 Müdürlüğün performans Planı görüşmeleri tamamlandı. Plana göre önümüzdeki 3 günde 3 müdürlüğün daha görüşerek 19 Kasım Salı günü 2020 Mali Yılı Performans Planının oylamasını gerçekleştireceğiz.  Akabinde 2020 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programının komisyon raporları doğrultusunda genel görüşmeleri başlayacak” dedi.

Sinan Güner ise Performans Planı, Çalışma ve Yatırım Programı ile 2020 bütçesinin İl Özel İdaresine ve Bartın’a hayırlı olması temennisinde bulunarak  tüm meclis üyelerine ve çalışanlarına kolaylıklar diledi.

Dursun: “Hizmet çeşitliliği göz önünde bulunduruldu”  

Toplantıda Meclis çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulunan Kenan Dursun da 5302 sayılı yasa gereği 2020 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programlarının görüşmeleri öncesinde Performans Planının karara bağlanması zorunlu. Performans Planı ile ilgili yapılacak güncellemeler,  Meclisin gündeminde görüşülecek olan 2020 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programını ana hatlarıyla doğrudan etkileyecek. Konunun önemine binaen Performans Planı, genel görüşmeye açıldı ve yapılan genel görümeler esnasında da önemli kazanımlar elde edilecek. 7. Dönem meclisi olarak bu kapsamda yapılan çalışmalar ile Bartın’ın öncelikli hizmet alanlarının belirlenerek Özel İdaremizin görev ve sorumluluk alanları içerisindeki hizmet çeşitliliğinin artmış olması  da göz önünde bulunduruldu. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın daha kaliteli hizmetleri  alabilmelerinin önünü açacak tüm çalışmalar  yapılacak. Yapılan çalışmalar Bartın için hayırlı olsun ve 20 gün sürecek olan Kasım ayı toplantılarında meclisimizin çalışmalarına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam