Tunç’tan Arıt’a ziyaret

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın merkeze bağlı Arıt Köyünü ziyaret ederek hem esnafla hem de muhtarlarla bir araya geldi. Arıt-Bartın yolundaki çalışmaları da inceleyen Tunç, çalışanlara kolaylıklar diledi.

Tunç’tan Arıt’a ziyaret Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın merkeze bağlı Arıt Köyünü ziyaret ederek hem esnafla hem de muhtarlarla bir araya geldi. AK Parti İl Başkanı Turan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve bazı teşkilat mensuplarının da yer aldığı ziyarette Tunç,  Bartın Arıt ve Çevre Köylerinin muhtarları ile bir araya gelerek, Arıt bölgesi muhtarlarına KÖYDES programı başta olmak üzere, hükümetlerinin ve il özel idaresinin bölgeye yönelik çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.  Arıt Kapalı Spor Salonu’nun tamamlayarak hizmete açıldığını  ifade eden Yılmaz Tunç, Arıt ve çevre  köylerine hizmet veren Arıt Aile Sağlığı Merkezi, 112 acil istasyonu başta olmak üzere Arıt çayı  taşkın koruma çalışmalarının tamamlandığını, Arıt'ın kanalizasyon, içme suyu çalışmalarını, alt ve üst yapı çalışmalarını gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Sadece Çöme Boğazı geçişinin maliyeti 100 Milyon TL’yi aşıyor”

Milletvekili Tunç Bartın-Arıt yolu çalışmaları hakkında bilgiler verdiği toplantıda “Bartın-Çöme Boğazı Arıt yolunun en çetin kesimi. Meydana gelen heyelan sonrasında bu kesim için ayrıca ihale yapıldı, fora kazıklarla güçlendirilen yolun bu kesiminde jeoduvarlar yapılarak yol hizmete açıldı, Arıt yolunun sadece Çöme boğazı geçişinin maliyeti 100 Milyon TL’yi aşıyor. Zor arazi şartları nedeniyle çok sayıda menfez, duvar ve sanat yapılarına sahip olan Bartın-Arıt yolu ve Aydın Köyü’ne kadar tamamı kamulaştırma bedelleri hariç 200 milyon TL’yi aşıyor” dedi.

Arıt-Bartın yolu inşaat çalışmaları devam ediyor

Arıt-Bartın yolundaki  devam eden inşaat çalışmalarını da ziyaret eden Tunç, çalışanlara kolaylıklar diledi. Aydınlar-Arıt yolunu tamamlandığını fakat Bartın-Arıt Karayolu çalışmalarında yüklenici firmadan kaynaklanan gecikmeler olduğunu belirten Tunç,   “Firmanın iflas etmesi nedeniyle çalışmaların gecikti yeniden yolu ihale ettik fakat mahkeme süreçleri uzadığı için gecikmeler oldu, süreç tamamlandı inşaat çalışmaları yeniden başladı” dedi. Muhtarlar ve Arıtlı vatandaşlar ziyaretlerinden dolayı ve Arıt ve çevre köylerine yapılan yatırımlar için Yılmaz Tunç’a teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam