Defne fidanları toprakla buluştu

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, aramotik bitkilerin desteklenmesi kapsamında merkeze bağlı Karasu Köyü’nde defne fidanı dikimi gerçekleştirdi. Fidan dikiminde bin defne fidanı toprakla buluşturuldu.

Defne fidanları toprakla buluştu Güncel

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, aramotik bitkilerin desteklenmesi kapsamında merkeze bağlı Karasu Köyü’nde defne fidanı dikimi gerçekleştirdi.  Fidan dikimine Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Fahri Semiz, İl Emniyet Müdürü Çetin Bozkuş, Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram ve diğer daire amirleri katıldı.

Güner: “Defnede Türkiye birincisiyiz”

Bin defne fidanın toprakla buluştuğu dikimde Bartın Valisi Sinan Güner, Bartın’ın defnede Türkiye birincisi olduğunu ifade ederek “Bu projelerle hazine arazilerimizi aslında ülke ekonomisine kazandırıyoruz. Bartın’da defne yaprağı çok önemli bir yere sahip. Defne ürünlerinin geliştirilmesi anlamında bizde desteklerimizi yapıyoruz. Defnede çok şükür Türkiye’de birinciyiz. Aynı zamanda Bartın’da kestane ve kestane balı da üretiliyor. Bu anlamda da en son İl Özel İdaremiz tarafından kestane balı üretimine 100 bin TL civarında bir destek sağladık. Bartın’da bunların dışında adaçayı, ıhlamur gibi aslında orman ürünlerimizi de değerlendirmemiz lazım” dedi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam