Meclis, performans planı görüşmelerine başladı

Kasım ayı gündemini görüşmeye devam eden İl Genel Meclisi, 2020 Yılı Performans Planını görüşmeye başladı. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, önümüzdeki 10 günlük süre boyunca ayrıntılı bir şekilde performans planını görüşüp plana son şeklini verecek.

Meclis, performans planı görüşmelerine başladı Güncel

İl Genel Meclisi, kasım ayı gündemini görüşmeye devam ediyor. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığında toplanan Meclis Üyeleri, 2020 Mali Yılı Performans Planı, 2020 Mali Yılı Çalışma ve Yatırım Programı ile 2020 Mali Yılı Bütçesiyle ilgili dosyaları  komisyonlara havale etti. Meclis ayrıca ekim gündeminden komisyonlara havale edilen dosyaları da kasım toplantılarında karara bağladı. Başkan Dursun, karara bağlanan bu önemli dosyalar arasında Merkez İlçeye bağlı Esenyurt ve Çeştepe İmar Planlarının onaylanması ile ilgili dosyanın da olduğunu söyledi. Dursun, “Bu kapsamda söz konusu imar planları ile ilgili komisyon raporu, 3194 sayılı İmar Kanunu, Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği ile ilgili kurum ve kuruluşların görüşlerine uygun olarak hazırlandı.  İlimiz Merkez İlçeye bağlı Esenyurt Köyünde 424,7 hektar alanda ve Çeştepe Köyünde 227,5 hektar alanda, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının onaylanmasının uygun olduğu yönünde görüş raporda yer aldı” dedi.

Çalışma ve Yatırım Programı da görüşülecek

2020 Mali Yılı Performans Planının komisyon raporları doğrultusunda genel görüşmelerine başlandığını ifade eden Dursun, “Kasım ayı toplantılarının en önemli gündemlerini oluşturan ve yaptığımız çalışma planı dahilinde kalan 17 günlük sürenin ilk 10 gününde 55 milyon olarak planlanan 2020 Mali Yılı Performans Planının komisyon raporları doğrultusunda genel görüşmelerine başlandı. Ayrıca 10. Günün sonunda Performans Planının kabulü oylanacak. Performans planının kabulünün hemen akabinde 4 gün sürecek olan 2020 Yılı Çalışma ve Yatırım Programının da mecliste genel görüşmelere açılacak. 10 gün boyunca ayrıntılı şekilde her noktasını ele alarak ilave ve değişikliklerle birlikte 55 milyonluk bütçenin Çalışma ve Yatırım Programı da oylanacak. Geri kalan son 3 günlük süre içerisinde de Bütçe tasarısının genel görüşmelerinin ardından yapılan oylamalarla karara bağlanarak 2020 yılı bütçesi program dahilinde hayata geçirilecek” şeklinde konuştu.

“Tüm kesimleri kucaklamayı hedefliyoruz”

2020 Mali Yılı Bütçesiyle tüm kesimleri kucaklamayı hedeflediklerini kaydeden Dursun, “2020 Mali Yılı Bütçesiyle tüm kesimleri kucaklamayı hedefliyoruz. Çalışma Ve Yatırım Programı'nın meclisteki oylamasının ardından bütçe kalemleriyle ilgili kamuoyunu aydınlatacak kapsamlı açıklamayı yapacağız.  Meclis görüşmeleri devam eden 2020 Mali Yılı Performans Planı, Çalışma ve Yatırım Programı ile Bütçenin şimdiden Bartın’ımıza ve Özel İdaremize hayırlı olmasını diliyor,  devam eden Meclis ve komisyon çalışmalarımızda tüm meclis üyelerimize de başarı ve kolaylıklar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam