Güner, Atatürk’ü andı

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bartın Valisi Sinan Güner, Ulus Önder Atatürk’ü ölümünün 81. Yılında rahmet ve minnetle andı.

Güner, Atatürk’ü andı Güncel

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bartın Valisi Sinan Güner, Ulus Önder Atatürk’ü ölümünün 81. Yılında rahmet ve minnetle andı. Güner mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında şükran ve saygıyla yad ediyoruz. Milletiyle el ele vererek Anadolu topraklarında yaktığı bağımsızlık meşalesi ile İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.
 

“Üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun “en büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz. “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” sözlerinin ışığında Türkiye Cumhuriyeti, bugün bulunduğu coğrafyada huzur ve barışın sağlanmasında lider olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle aramızdan ayrılışının 81’nci yıl dönümünde Cumhuriyet'imizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, rahmet ve minnetle anıyoruz.”
 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam