Balık, Atatürk’ü andı

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Ulus Önder Atatürk’ü ölümünün 81. Yılında andı.

Balık, Atatürk’ü andı Güncel

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, Ulus Önder Atatürk’ü ölümünün 81. Yılında andı. Balık mesajında şunları söyledi:

“Cumhuriyet'in ilanı ile Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, liderlik yeteneği, üstün kişiliği ve öngörüleriyle büyük devlet adamlarından biri olarak kabul edilmiştir. Türk milleti, gönlündeki Atatürk sevgisiyle, demokratik cumhuriyete olan bağlılığıyla ve çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma azim ve kararlılığıyla, büyük önderin açtığı yolda ilerlemektedir. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, milli birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartarak yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiş ve göstermeye devam etmektedir. Atatürk'ün ve kahraman atalarımızın bizlere bırakmış olduğu değerli mirası geleceğe taşımak, uğruna büyük bedeller ödenen vatanımıza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmak, yaşatmak ve yüceltmek birey olarak hepimizin ortak sorumluluğudur.
 

“Daima gönlümüzde yaşayacak”
 

Türk milletini ve vatanını yok olma tehlikesinden kurtaran, bizlere özgür ve bağımsız bir millet olarak yaşama onurunu kazandıran Aziz Atatürk, daima gönlümüzde yaşayacak, O'na ve ilkelerine olan inanç, güven ve bağlılığımız, sarsılmadan sonsuza kadar sürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti gibi onurlu bir mirası bizlere bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, beraberindeki çalışma ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi bir kez daha özlem, minnet, şükran ve saygıyla anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum.”

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam