(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU  Resmi İlanlar

İLAN 
T.C.
BARTIN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 
2019/9 SATIŞ 
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri        :Bartın İli Merkez İlçe Şiremirçavuş Mahallesi Tepetarla Mevkinde Ada
No: 1328, Parsel No:87 (Eski Parsel No: 164) de kayıtlı 1.991.69 M2. Alanındaki üzerindeki muhtesatlarla birlikte tarla cinsinden taşınınaz.(Bilirkişi raporunda taşınmazın şehir ticaret merkezine 4000 m. Valilik ve Belediye binalarına 3000 m. Mesafede . Yakınında eğitim ve konut amaçlı yapılaşma olduğu, taşınmaz zemininin %8-10 meyilli, zemin cinsinin killi toprak olduğu, şehir manzaralı , her türlü Belediye ve altyapı hizmetlerinden faydalanıldığı, ayrıca taşınmaz üzerinde muhtelif meyve ağaçları olduğu bildirilmiştir.)
İmar Durumu: Taşınmaz inkişaf alanında ve tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti        : 321.280,40 TL
KDV Oranı        : %18
Kaydındaki Şerhler    :Kaydındaki gibi
1. Satış Günü        : 01/11 /2019 günü 10:00 - 10:15 arası 
2. Satış Günü        : 26/11/2019 günü 10:00- 10:15 arası 
Satış Yeri        :Bartın Adi iyesi Giriş Katta bulunan Müzayede Odası
Satış şartları :
            1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma
gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu    artırmada da
malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
            2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
            3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
            4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas,Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini,yatırmamak- sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedçl ile son ihalç bçdçli arasındaki farktan ve diğer /.ararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, hu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
            5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
            6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019
                                        BV:2019/281

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam