Şehit Cem Kanbur dualarla anıldı

Tunç: “Bu beladan milletimiz kurutulacak”

Şehit Cem Kanbur dualarla anıldı Güncel

Haber merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç gecen yıl Mardin'in Dargeçit İlçesi Dibekli mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla yaşanan silahlı çatışma sonucunda şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Cem Kanbur için okunan mevlide katıldı. Tunç ayrıca eşyalarının sergilendiği müzeyi ziyaret etti.

AK Parti Bartın Milletvekili Tunç gecen yıl Mardin'in Dargeçit İlçesi Dibekli mevkiinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla yaşanan silahlı çatışma sonucunda şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Cem Kanbur için okunan mevlide katıldı. Mevlitte  Tunç’un yanı sıra Vali Nusret Dirim, 22.dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, AK Parti Bartın İl Kadın Kolları Yasemin Dora Kurtkaya, il müdürleri ile çok sayıda vatandaş yer aldı.

MÜZENİN AÇILIŞINI YAPTI

Mevlid-i Şerif programının ardından Şehit  Kanbur’un eşyalarının sergilendiği müzenin açılışı yapan Yılmaz Tunç ve Veli Nusret Dirim Şehit Cem Kanbur’un babası Hayri Kanbur’a şehidin beylik tabancası teslim etmelerinin ardından müzeyi gezdiler. Tunç ve  Dirim bir süre şehidin ailesi ile sohbet etti. Yılmaz Tunç, “Bu milletin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenler, huzurumuzu kaçırmak isteyenler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaktır, bu vatan bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir, millet olarak bu emaneti korumak bizim varlık sebebimizdir.  Terörle mücadeledeki kararlılık devam edecek ve bu beladan milletimiz kurutulacaktır" diyerek, Tüm şehitlerimizi rahmetle şükranla yad ediyorum, mekanları cennet olsun” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam