Sahte boya dolandırıcıları dronedan kaçamadı

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğünce Zonguldak ve Bartın’da yapılan eş zamanlı operasyonda Zonguldak’tan Bartın’a yolcu minibüsüyle parça parça sahte boya getiren dolandırıcıları, boyaları Bartın’da tam dağıtmak üzereyken Yalı mevkiinde suçüstü yakalandı.

Sahte boya dolandırıcıları dronedan kaçamadı Güncel

Alınan bilgilere göre;  İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Bartın’a normalden daha düşük değerde boya getirildiğini ve gelen bu boyaların hem vatandaşlara hem Bartın’daki müteahhitlere normal boya fiyatlarının da altında satıldığını tespit etti. Bunun üstüne çalışmalara başlayan polis, Bartın giriş ve çıkışlarına drone yerleştirerek boyaların Bartın’a hangi yollarla sokulduğunu ve nasıl sokulduğunu takip etmeye başladı. Takip neticesinde ise sahte boyaların dikkat çekmemek için yolcu minibüsüyle 10 ya da 15’lik kovalar şeklinde parça parça sokulduğunu anlayan polis, boyaları dağıtmak için taksiyle Bartın’a gelen 3 kişiyi tam boyaları dağıtmak üzereyken suçüstü yakaladı.

Depolarda yüzlerce sahte boya ele geçirildi

Bartın’la aynı zamanda Zonguldak’ta da operasyon yapan polis, Zonguldak’taki şüphelileri de yakalayarak sahte boya depolarına suçüstü yaptı.  Depoda kaliteli ve yüksek fiyatlı boya markalarına ait yüzlerce sahte boya ele geçiren polis, şüphelilerin hazırladıkları sahte boya kovalarına kendi bastırdıkları kaliteli ve pahallı markaların etiketlerini yapıştırdıklarını da tespit etti.

Firma dahi dolandırıcıların yöntemine şaşırdı

Asayiş Şube Müdürlüğü, vatandaşlara ve müteahhitlere orijinal ürün gibi satılan bu boya kovalarının üzerindeki markanın sahibi firmayla da irtibata geçerken firmanın dahi sahte boya dolandırıcılarının yöntemine şaşırdığı ve satın alınan bu boyaların kendileriyle hiçbir alakası olmadığını belirtildi. 

3 kişi yakalandı

Firmanın ayrıca bu boyaların halk sağlığı açısından kontrolünü de yapacağı ifade edilirken operasyonda yakalanan 24 yaşındaki G.Ö, 50 yaşındaki Ö.Ö ve 37 yaşındaki M.D hakkında sahtecilik, dolandırıcılık ve Marka Kanuna muhalefetten işlem başlatıldığı ve şüphelilerin Emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam