TSO’dan aile şirketlerine eğitim

Bartın’daki işadamları, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nca (TSO) düzenlenen Aile Şirketlerinin Kurumsallaşması ve Aile Anayasası eğitiminde bir araya geldi.

TSO’dan aile şirketlerine eğitim Güncel

Bartın TSO’da yapılan eğitim,  Qualty Lıne Yönetim Danışmanlık Genel Müdürü Erol Dinçkal tarafından verilirken Bartın TSO Başkanı Halil Balık eğitimin sonunda “Eğitim sonunda açıklama yapan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Ülkemizde ve dünyada başarılı olmuş kayıtlı işletmelere bakıldığı zaman aile şirketlerinin daha fazla olduğunu görüyoruz. Bunun en temel nedeni güven ve huzur ortamının olması. Tabi aile şirketlerinde bazı sorunlar yaşanmakta, bunlardan biri de kurumsal yönetim eksikliği, bu nedenle aile şirketlerinin varlıklarını devam ettirebilmeleri kurumsallaşmalarına bağlı, bu durumda şirketin ailesel yönetim anlayışından, profesyonel yönetim anlayışına geçmesi şirketin geleceği açısından büyük önem arz etmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Eğitime Halil Balık’ın yanı sıra TSO Eski Başkanı Mehmet Kemik, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Oğuzhan Kasapoğlu, TSO Genel Sekreteri Ahmet İncekara,  aile şirketleri temsilcileri ve yetkilileri katıldı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam