Bartın, Gaziler Gününü kutlayacak

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da kutlanacak. Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayınlayan Bartın Valisi Sinan Güner, “Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir” dedi.

Bartın, Gaziler Gününü kutlayacak Güncel

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da yarın törenle kutlanacak. Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilecek tören 10.00’da başlayacak. Bartın Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Bartın Belediyesi ve Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunacağı törende daha sonra tüm şehitler için Saygı Duruşunda bulunacak ve İstiklal Marşı okunacak. Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altınok’un konuşması sonrasında ise günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirilecek. Şiirlerin okunmasıyla da tören sona erecek.

Güner: “Gururlu ve mutluyuz”

Bartın Valisi Sinan Güner de bir mesaj yayımlayarak Bartın’daki gaziler başta olmak üzere tüm gazilerin 19 Eylül Gaziler Gününü kutladı. Gaziler Gününü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaladıklarını ifade eden Güner, “Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Gününü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, 1921 yılında  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e “Gazilik” ve “Mareşallik” unvanının verildiği 19 Eylül tarihi “Gaziler Günü” olarak kabul edilmiştir. Bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz minnet ve saygının da açık bir göstergesidir” dedi.

“Vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri”

Gazilerin vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu kaydeden Sinan Güner, “Ülkemizin her karış toprağında, vatanını bayrağını ve kutsal değerlerini korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, milletimizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bu anlamlı gün dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize minnet ve şükran duygularımızla değerli aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam