Çaycuma Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı

Çaycuma’da bu yıl 4.’sü gerçekleştirilen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, kapılarını açtı. Bartınlı 6 firmanın da katıldığı fuarla ilgili Bartın Valisi Sinan Güner, bu tür organizasyonların gelişmesinin bölge ekonomisinin kalkınması açısından büyük önem arz ettiğini söylerken Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram da 4. Çaycuma Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın katılımcılar için verimli geçmesini diledi.

Çaycuma Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı Güncel

Çaymuma Expolınk Batı Karadeniz Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi. 12-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan fuarın açılışında siyasiler ve bürokratlar bir araya geldi. Açılışa; Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Bartın Valisi Sinan Güner, Çaycuma Kaymakamı Muharrem Coşgun, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Zonguldak İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş, Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram, siyasetten ve bürokrasiden çok sayıda isim katıldı.

Güner: “Bölgemiz açısından önemli”

Fuarın açılış töreninde konuşan Bartın Valisi Sinan Güner, fuarın hayırlı olmasını temenni ederken Bartın Valiliği Proje Ofisi’nce hazırlanan 74 tarımsal projeden de bahsederek “Fuarımızın bölgeye hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu tür organizasyonların gelişmesi bölge ekonomisinin kalkınması açısından büyük önem arz ediyor. Göreve başladığım günden itibaren bölgemizdeki bütün fuarlara katılım sağladım, bundan sonra da katılım sağlamaya devam edeceğim. Bu tür etkinliklere misafir olarak değil nasıl katkı sağlayabiliriz ve nasıl verim alabiliriz noktasında bir unsur olarak katılıyorum. Bölgedeki değerler hepimiz için önemli. Bu fuarın gelişmesine katkı sağlayan herkesi tebrik ediyorum. Biz de Bartın’da Proje Ofisi olarak 74 proje hazırladık. Bu projeler aslında sadece Bartın’a değil bölgemizdeki diğer illere de örnek niteliğindedir. Bu projelerimizi yakın zamanda uygulama alanlarında kuracağız. Fuarımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bayram: “Bartınlı 6 firmamız da fuarda bulunuyor”

Bartınlı 6 firmanın da yer aldığı 4. Çaycuma Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın katılımcılar için verimli geçmesini dileyen Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram, “Bu yıl 4.’sü düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda 3 ilin Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak yan yana stantlarımız var. İl Müdürlüğü yayınlarımızla, faaliyetlerimizle elimizden geldiğince arkadaşlarımız yardımcı ve destek olmaya devam ediyor. Biz de fuarda bu şekilde katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bölgemiz için yeni teknolojilerin, makinaların, tohumların ve birçok tarımsal faaliyetin tanıtılması açısından bu fuarımız bölgemiz için oldukça önemli. Fuara toplam 61 firma katılmış, bunların arasında Bartınlı 6 firmamız da bulunuyor. Daha fazla katılım olmasını dilerdik ama inşallah önümüzdeki yıllarda daha fazla katılım olur. Fuarımız şimdiden hayırlı olsun, inşallah katılımcılar ve çiftçilerimiz için verimli olur” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam