Tunç, Ulus’taki yatırımları inceledi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus ve Abdipaşa Beldesinde bir takım ziyaretlerde bulundu. Tunç ilçe ziyareti esnasında Eldeş Barajı ve TOKİ konutları inşaat çalışmalarını da yerinde inceledi.

Tunç, Ulus’taki yatırımları inceledi Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ulus ve Abdipaşa Beldesinde bir takım ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Abdipaşa Beldesinde faaliyette bulunan  FA-ER Tekstilin yeni fabrikasını ziyaret eden Tunç,  çalışanlara kolaylıklar dilerken fabrika yetkililerinden de fabrikayla ilgili bilgiler aldı. Fabrika yetkililerine hayırlı olsun temennisinde bulunan Tunç, ardından Ulus’a hareket etti. Ulus’ta bir takım vatandaş ve esnaf ziyaretlerinde bulunan Yılmaz Tunç, ayrıca ilçedeki yapımı devam eden Eldeş Barajı ve TOKİ konutlarında da incelemelerden bulundu.

“TOKİ konutları tamamlanmak üzere”

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Ulus’un da bulunduğu incelemelerde TOKİ konutlarının tamamlanmak üzere olduğunu ifade eden Tunç, “Ulus ilçemizde 320 konut, cami, 4 dükkandan oluşan ticaret merkezi, çocuk oyun alanları, kamelyalar ve çevre düzenlemeleri ile birlikte tamamlanmak üzere olan TOKİ Konutları şantiyesini ziyaret ettik. İlçemize ve ev sahibi olacak olan hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Eldeş Barajı yüzde 80 tamam

Eldeş Barajı inşaatını da ziyaret eden Tunç, burada çalışanlara kolaylıklar dileyip firma yetkililerden baraj inşaatının son durumuyla ilgili bilgiler aldı.  Eldeş Barajı inşaatının yüzde 80 seviyesine ulaştığını belirten Yılmaz Tunç, “Yüzde 80 seviyesine ulaşarak yapımında son aşamaya geldiğimiz Eldeş Barajı Ulus İlçemize içme suyu sağlayacak, tarımsal sulama projesi ile ilçe ekonomisine katkı sağlayacak önemli bir yatırım. Eldeş Barajını, Ulus Eldeş Karaduz Deresi üzerine 840 bin metreküp kapasiteli olarak inşa ediyoruz. Temelden 40 metre yüksek beton gövdeye sahip olacak baraj tamamlandığında Ulus İlçesine yıllık 120 bin metreküp içme suyu temin edilecek ve 1000 dekar zirai arazi sulanacak” şeklinde konuştu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam