Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı

Türkiye’de eşine az rastlanır nitelikte olan ve Bartın’ın da şuanda en büyük eğitim yatırımlarından biri olan Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı tamamlandı. KDV dahil 20 milyon 886 bin TL’ye ihale edilen okul 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla hizmete girdi.

Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  açıldı Güncel

Türkiye’de eşine az rastlanır nitelikte olan ve Bartın’ın da şuanda en büyük eğitim yatırımlarından biri olan Bartın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatı tamamlandı. KDV dahil 20 milyon 886 bin TL’ye ihale edilen okul 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla hizmete girdi. 14 bin 500 metrekare kapalı alana sahip olan okul, bundan sonra kapalı spor salonu, 4 atölyesiyle ve 24 dersliğiyle öğrencilerine hizmet verecek. 24 Ağustos 2017’de ihalesi ve 30 Kasım 2017’de sözleşmesi yapılan okulun inşaat çalışmaları ise tam 30 dönümlük arazide gerçekleştirildi. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının bitimi dolayısıyla Hasankadı Beldesinde yapılan karne töreninde Bartın Valisi Sinan Güner okulla ilgili “Biliyorsunuz mesleki eğitime çok büyük önem veriyoruz. Mesleki eğitim konusunda ortaöğretimde meslek lisemize dair ilimizde çok önemli bir yatırım var. Bartın’da bir kampüs büyüklüğünde, belki de Türkiye’de çok az yerde bulunan çok önemli bir yatırım ve ben bu yatırımı çok önemsiyorum” demişti.  AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da okulla ilgili “21 milyona mal olacak bu önemli yatırım adeta üniversite kampüsü gibi olacak” ifadelerinde bulunmuştu.

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla hizmete açılan okullar arasında Abdipaşa Ortaokulu ve Kozcağız Anaokulu da yer aldı.
 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam