CHP, kuruluşunun 96. Yılını kutladı

CHP’nin kuruluşunun 96. Yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koyan CHP Bartın Teşkilatı, “CHP ülkemizin çimentosudur” dedi.

CHP, kuruluşunun 96. Yılını kutladı Güncel

CHP Bartın Teşkilatı CHP’nin kuruluşunun 96. Yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Tüm parti teşkilatının katıldığı törende CHP İl Teşkilatları adına CHP Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak, meydandaki Atatürk Anıtına çelenk koydu. CHP’nin kuruluşunun 96. Yılını gururla kutladıklarını ifade eden Çomak, “Cumhuriyet Halk Partisinin 96. Kuruluş Yıldönümünü, bu yıl da büyük bir gururla kutluyoruz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “iki büyük eserimden biridir” dediği Cumhuriyet Halk Partisi; Kuvayı Milliye’nin, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamıdır. Milletimizin emperyalizme karşı verdiği Kurtuluş Savaşı’nda, savaş meydanlarında kurulan CHP; Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinin yılmaz savunucusudur. Ulusumuzun, Atamızın gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesinin üzerine çıkma hedefine ulaşma yolundaki örgütlü hareketidir. Bu arka plan, bizlere bir taraftan bu şanlı tarihin mirasçısı olma onurunu verirken bir taraftan da Türkiye Cumhuriyetinin kurucu değerlerine sahip çıkma sorumluluğu yüklemektedir” dedi.

“CHP ülkemizin çimentosudur”

CHP’nin Türkiye’nin çimentosu olduğunu kaydeden Çomak, “CHP ülkemizin çimentosudur. Emperyalizme direnme gücü, özgürlük aşkı, ülkemizi bir ve beraber tutma kararlılığı, çağdaş uygarlığı yakalama arzusu, CHP’nin harcı işte bu temel değerlerle karılmıştır. CHP, sadece Cumhuriyeti kuran parti olarak kalmamış, her dönemde, aynı kökten beslenen yeni dalları ve filizleriyle ülke siyasetine yön vermiştir. Türk siyasal hayatını şekillendiren diğer iki büyük devrimin, çok partili hayata geçişin ve ülkemizin sosyal demokrasiyle tanışmasının altında da CHP’nin imzası vardır. Ülkemizin sigortası olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül verenler, Kurtuluş Savaşı’na uzanan köklerinden gelen mirası özümseyerek, Atatürk ilkelerinin simgesi olan altı okun ışığında, ülkemizi aydınlık yarınlara taşımak için yılmadan çalışmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygı ve rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam