5 Yıllık Stratejik Plan, Komisyonlarda

İl Genel Meclisi, Eylül ayı gündemini görüşmeyi tamamlandı. İl Özel İdaresi’nin 2020-2024 yıllarını kapsayan çalışmalarının belirleneceği 5 Yıllık İl Özel İdare Staratejik Planı’ da ele alındığı toplantılarda İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, planın komisyonlarca masaya yatırılacağını söyledi.

5 Yıllık Stratejik Plan, Komisyonlarda Güncel

İl Genel Meclisi, 2 Eylül Pazartesi günü başlayan Eylül ayı toplantılarını 6 Eylül’deki oturumla sonlandırdı.  Toplantılara ilişkin bir açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, üyelerin eksiksiz katılımı ile gerçekleşen oturumların 5 gündem maddesi ile başladığın ve toplantılarda Meclis’e gelen komisyon raporlarının da karara bağlandığını kaydetti.  Karara bağlanan dosyalar arasında Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü’nün Eğitim, Emniyet ve Genel Kamu Hizmetleri ile ilgili projeler olduğunu da hatırlatan Meclis Başkanı Dursun, “Milli Eğitim Bakanlığımızca gönderilen 7 milyon 994 bin TL ödenek ile eğitim alanında 54 yeni projeyle ana okullarından temel liselere kadar gerçekleştirilecek bakım onarımları ile yine Amasra İmam Hatip Ortaokulu, Kumluca Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) ile İnönü İlkokullarının deprem  güçlendirmeleri yapılacak. Genel Kamu Hizmetleri için Bakanlıkça gönderilen 150 bin TL ödenek ile Hükümet Binası engelli asansörü ve platformu yapım işi yapılacak. Emniyet hizmetleri kapsamında da İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen 390 bin TL ödenek ile Merkez Kemer ve Ulus Emniyet Binası, Merkez Hizmet Binası ve Lojman Binalarının bakım onarım işleri gerçekleştirilecek. Bunlar ile çevre düzenleme  işlerinin komisyon raporları doğrultusunda 2019 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programı’na alınması Meclisimiz tarafından görüşülerek karara bağlandı.” dedi.

Evsel atıklar için yeni yönetmelik

Ardından da evsel atıkların toplanması ve taşınmasını düzenleyen yeni yönetmeliği oy birliği ile kabul ettiklerini söyleyen Dursun, “Diğer bir karar ile ilgili de Başkan, İl Özel İdaremizin sorumluluk alanında bulunan turizmin beldeleri ile köylerimizden toplanan evsel atıkların yeni bir yönetmelik ile daha etkin ve hızlı sürdürülmesini sağlayacak olan Evsel Atık Toplama Yönetmeliği ile yine görev ve sorumluluk alanımızda olan içme suyu ve kanalizasyon alt yapı tesislerimizin daha  verimli ve etkin işletilebilmesi için oluşturulan  Köy İçmesuyu ve Kanalizasyon Tesisleri İşletme Bakım Onarım Yönetmeliği komisyon raporları ve Meclis görüşmelerinde yapılan ilaveleriyle birlikte karara bağlandı. Başta turizm beldeleri olmak üzere yine köylerimizden toplanan evsel atıkların çok daha hızlı ve etkin bir şekilde yapılmasını sağlayacak olan yeni yönetmeliğin İdaremize ve hizmet alan tüm taraflara hayırlı olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

5 yıllık Stratejik Plan, Komisyonlarda

Önemi gereği tüm ihtisas  komisyonlarına  havalesi gerçekleştirilen 2020-2024 yıllarını kapsayan Bartın İl Özel İdaresi’nin 5 yıllık hedeflerini belirleyecek olan Stratejik Plan’ın Eylül ayı boyunca komisyonlarda detaylı şekilde çalışılacağını da vurgulayan Meclis Başkanı Dursun, bu kapsamda tüm paydaşların katkısını komisyon toplantılarında almaya özen göstereceklerini söyleyerek “Bu kapsamda gerçekleştirilen Eylül ayı İl Genel Meclisi toplantılarına katkı sağlayan tüm meclis üyelerimize, İdaremize teşekkür ediyor, komisyon çalışmalarında emek sarf edecek üyelerimize kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam