Yeniden Refah Partisi’nde Gebiç dönemi başladı

Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığının 1. Olağan Kongresine katılan Genel Başkan Fatih Erbakan, Yıllarca AK Parti hükümetlerinde milletvekilliği, bakanlık ve başbakanlık yapmış bazı siyasetçilerin son günlerde hükümette bulundukları döneme ilişkin bildiklerini kamuoyuyla paylaşarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve iktidarı tehdit ettiğini söyledi. Erbakan, “Bunun manası siyasi şantajdır. Bu siyasi şantajı yapanlara ‘Sayın Erdoğan iddia ettiğiniz bu hukuksuzları yaptıysa yıllar boyunca en yakınında bulunanlar olarak bu hukuksuzlukları sıcağı sıcağına niye kamuoyu ile paylaşmadınız?’ diye sormak lazım” dedi.

Yeniden Refah Partisi’nde Gebiç dönemi başladı Güncel

Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığı,  1. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kültür Merkezindeki kongreye  Genel Başkan Fatih Erbakan da katıldı. Kastamonu kongresinin ardından Bartın’a gelen Erbakan, partililer tarafından Kurtköy mevkiinde karşılanırken yine yoğun ilgiyle kongrenin yapılacağı salona geldi. Kongrede partililere hitap eden Erbakan Türkiye’de yaşayan 82 milyon insanın uçan kuşa borcu olduğunu ifade ederek “Biz Yeniden Refah Partisi olarak ülkemizin en temel meselelerinden birisi olan ekonomi konusuna en büyük hassasiyeti gösteriyoruz. Bugün Türkiye'de 82 milyon vatandaşın uçan kuşa borcu var. Biz millet olarak Cumhuriyet tarihinin en borçlu dönemini yaşıyoruz. Özel sektör, devlet ve millet olarak toplam borcumuz 900 milyar dolar seviyesine çıktı. Bu 900 milyar dolar borçtan dolayı her sene devlet, millet ve özel sektör 100 milyar dolar borç faizi ödemek zorundayız. Bu Erbakan Hoca'mızın tabiriyle 'Firavunların piramitlerine taş taşıyan köleler haline gelmişiz haberimiz yok' Sadece vatandaşın bireysel olarak bankalara borcu 2002 yılında 6 milyar lirayken, 2018 yılına gelindiğinde 550 milyar liraya çıkıyor. Bu, bu iktidar döneminde vatandaşın bankalara borcu 90 misli artmış demek. Bu tam bir felakettir” dedi.

“Ülkemiz için milletimiz için uyarı vazifemizi yapıyoruz”

İktidarıyla muhalefetiyle Türkiye’deki 82 milyon insanın kurtulması için bu tespitleri yaptıklarını belirten Fatih Erbakan şöyle devam etti:

Birilerini kırmak dökmek için değil, biz dost acı söyler prensibiyle söylüyoruz. Eğer bu gemi batarsa iktidardakiler de, hepimiz birlikte batarız. Biz bu gemi batmasın, hepimiz birlikte batmayalım, iktidardakiler de, muhalefet de, 82 milyon da kurtulsun diye bu tespitleri yapıyoruz. Biz mevcut iktidar gitsin de ne olursa olsun anlayışıyla değil, bu sorunlar çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla hareket ediyoruz. Ülkemiz için milletimiz için uyarı vazifemizi yapıyoruz. Biz kavga için değil, milletimizin derdine derman olmak için geliyoruz. Sanayi ve teknoloji seferberliğini, Ar-Ge seferberliğini başlatacağız. Devlet olarak babayiğit aramayacağız, devletin kendisi babayiğit olacak.

“Ülkemiz bu durumdan üretim seferberliği ile kurtulur”

Ülkemiz bu noktadan ancak eğitim ve üretim seferberliği ile kurtulur. Sihirli kelimeler bunlar. Kaliteli eğitim, kaliteli katma değerli üretim. İhracatı artırmak, işsizlikten kurtulmak, yüksek teknoloji ürünü üretmek, borçtan kurtulmak, dış ticaret açığını kapatmak, borç faizinden kurtulmak, refahın artması ve Türk Lirasının döviz karşısında ezilmekten kurtulması da buna bağlı. Topyekûn kalkınma ve kurtuluş için topyekun eğitim ve üretim seferberliğini başlatacağız. Mesele çok basit. İki şey yapacağız. İnsan yetiştireceğiz ve ürün üreteceğiz. Nasıl insan? Ahlaki, manevi ve bilimsel kalitesi yüksek insan. Nasıl ürün? Yüksek katma değerli ürün. Bu seferberlik için gereken kaynağı da borçla, faizle, vergiyle değil, milli kaynak paketleriyle bulacağız.

“Memurumuza yüzde 50 zam vereceğiz”

Bir kategorideki BAĞ-KUR emeklilerine bir senede yüzde 300 zam veren bir anlayışın temsilcisi olan Millî Görüş olarak bundan sonraki seçimde iktidara gelir gelmez memurumuza yüzde 50 zam vereceğiz. Yüzde 30 enflasyonun olduğu bir ülkede bunun altında verdiğin zam, maaş artışı olmaz.”

“Bunun manası siyasi şantajdır”

Yıllarca AK Parti hükümetlerinde milletvekilliği, bakanlık ve başbakanlık yapmış bazı siyasetçilerin son günlerde hükümette bulundukları döneme ilişkin bildiklerini kamuoyu ile paylaşmakla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve iktidarı tehdit ettiğini de belirten Erbakan "Bunun manası siyasi şantajdır. Bu siyasi şantajı yapanlara sormak lazım. Sayın Erdoğan iddia ettiğiniz bu hukuksuzları yaptıysa yıllar boyunca en yakınında bulunanlar olarak bu hukuksuzlukları sıcağı sıcağına niye kamuoyu ile paylaşmadınız? Neden bu yanlışların içinde yıllarca başbakanlık, bakanlık yaptınız? Böyle bir tavır düpedüz siyasi şantaj kategorisine girmez mi? Benzer şekilde Sayın Erdoğan da bu cepheye karşı, '18 yıllık AK Parti iktidarlarının her döneminde çok farklı güçlerle mücadele ettik, hafıza kaydımızda olanları günü geldiğinde açıklayacağız, kim kimdir bunun milletimizin bilmesi lazım' diyor. Peki Sayın Erdoğan'ın kastettiği bu güçler yıllar boyunca dış güçlerin adamı olarak hareket ettiyse neden bu isimleri kendi bünyenizde tuttunuz? Devleti, ülkeyi milleti bağlayacak anlaşmalara imza atmalarına neden müsaade etiniz? Bu isimler hakkında hukuki işlemleri yıllar öncesinde neden yapmadınız? Demek ki sizin 'dava' dediğiniz menfaat birlikteliğiymiş” dedi.

“Üreten bir Türkiye hedefliyoruz”

Borç ve faiz ekonomisinin değil, üretim, istidam ve ihracat ekonomisinin hakim olduğu bir Türkiye'yi hedeflediklerini kaydeden Erbakan, "Bizler borçlanmayla, vergiyle, zamla, devlet kuruluşlarının satılıp yok edilmesiyle değil Cenabı Allah'ın verdiği nimetleri zenginliğe dönüştürerek kaynak üretecek ve kaynağı yandaşlarla değil 82 milyonla adil bir şekilde paylaşan Türkiye'yi hedefliyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak milletimizin her bir ferdinin çalışacak işi, aşı olduğu, ihtiyacını sadaka, zekât, erzak paketi ile değil, alın teri ile karşıladığı bir Türkiye hedefliyoruz. Tarihin en şerefli milleti olan bu aziz milletin evlatlarının belediyenin dağıtacağı erzağa, kömüre değil, Allah'tan başka kimseye muhtaç olmayacağı bir Türkiye'yi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

Günaydın: “Bartın’da Millî Görüş'ün ikinci 40 yılını başlatıyoruz”

Kongrede Bartın’da Milli Görüşün ikinci 40 yılını başlattıklarını ifade eden  Yeniden Refah Partisi Bartın Kurucu İl Başkanı Ramazan Günaydın “Bartın'da parti kuruluşunu gerçekleştirilmesinin ardından tüm ilçe teşkilatlarımız ve ilçe kongrelerinin gerçekleştirdik. Bartın halkından büyük bir teveccüh görüyoruz. Özellikle gençler bu kutlu yolda yürümek için can atıyorlar. Bartın’da Millî Görüş'ün ikinci 40 yılını başlatmış bulunuyoruz”  dedi.

Kongrede tek liste halinde girilen seçimlerde ise Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığına Ziver Gebiç seçildi.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam