Bankoğlu’ndan Yenimahalle Belediye Başkanına ziyaret

CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ile birlikte Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı ziyaret ederek birlikte gerçekleştirilebilecek projeler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Bankoğlu’ndan Yenimahalle Belediye Başkanına ziyaret Güncel

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ile beraber Ankara'nın Yenimahalle ilçesi Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ı makamında ziyaret etti. Görüşmede, Amasra için birlikte gerçekleştirilebilecek projeler üzerinde durularak ilçenin gelişimi ve Amasra'daki vatandaşların refahının artması amacıyla hayata geçirilebilecek fikirler masaya yatırıldı. 2009 yılından beri Yenimahalle Belediye Başkanlığı görevini başarıyla yürüten ve bu anlamda, oldukça deneyimli bir başkan olan Fethi Yaşar'ın düşünce, öneri ve yönlendirmelerinden faydalandıklarını ifade eden Bankoğlu, "Amasra Belediye Başkanımız Recai Çakır ile birlikte Yenimahalle Belediye Başkanımızın makamında verimli bir görüşme gerçekleştirdik. İki belediyenin birlikte imza atabileceği çalışmalar ile Yenimahalle Belediyesi'nin yol gösterici ve  kolaylaştırıcı olabileceği projeler hakkında etraflıca konuştuk. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın deneyimlerinden faydalanma imkânımız oldu” dedi.

“CHP’li belediyeler olarak israftan kaçınıyoruz”

CHP’li belediyelerin temel ilkelerinin başında, vatandaşlara  hak ettikleri hizmeti götürmek ve bu amaç uğruna çalışırken özellikle israftan kaçınmanın geldiğini vurgulayan Aysu Bankoğlu, "Belediyelerimizin uyması gereken temel ilkelerden belki de en önemlileri, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da açıklandığı üzere görevlendirmelerde liyakati esas almak ve bütçe harcamaları hususunda şeffaf olmaktır. Bu doğrultuda, yurttaşlarımıza götürülen hizmetin kalitesini artırarak onların refahını yükseltmek, hem CHP'li belediye başkanlarımızın, hem de milletvekilleri başta olmak üzere tüm CHP'lilerin görevidir. Mali disiplin içerisinde, şehrin öncelikleri de asla unutulmadan bir belediyecilik anlayışının nasıl ortaya konulacağını gerek Amasra'da gerekse de İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere ülkemizin diğer şehirlerinde hep beraber göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam