Bartın, 30 ağustos Zafer Bayramını kutlayacak

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yazdığı büyük destanla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferinin 97. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da törenlerle ve coşkuyla kutlanacak.

Bartın, 30 ağustos Zafer Bayramını kutlayacak Güncel

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yazdığı büyük destanla Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferinin 97. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da törenlerle ve coşkuyla bugün kutlanacak. Bartın Valiliği önünde yapılacak kutlamalar 10.00’da Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayacak. Bartın Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Bartın Belediye Başkanlığının çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okunacak. Ardından Bartın Valisi Sinan Güner makamında Garnizon Komutanı Deniz Albay  Mustafa Çalışkan ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’la birlikte tebrikleri kabul edecek.

Kutlamalar Valilik önünde

Vali Güner’in tebrikleri kabul etmesi sonrasında ise Sinan Güner, Garnizon Komutanı Çalışkan ve Başkan Akın’la birlikte yine valilik önünde yapılacak kutlamalarda tören birliklerin ve halkın Zafer Bayramını kutlayacak. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından şiirler okunacak ve folklor gösterileri yapılacak. Tören geçişiyle birlikte kutlamalar sona erecek. Akşamda Valilik Binası Camlı Salonda Zafer Bayramı Resepsiyonu verilecek. Resepsiyon 20.00’da başlayacak.

Belediyeden Fener Alayı Yürüyüşü

Yine 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Bartın Belediyesi de bir dizi etkinlikler gerçekleştirecek. Bayrama özel düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü 19.30’da Belediye Sosyal Tesisleri önünden başlayacak ve Cumhuriyet Meydanında sona erecek. 20.30’dan itibarense meydanda Grup Saki sahne alacak ve Bartınlılara konser verecek.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam