Erkekliğe ilk adımı attılar

Bartın Belediyesince her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Toplu Sünnet Şöleni bu yıl da düzenlendi. Bu yılki şölende 25 çocuk erkekliğe ilk adımını atarken çocukları en önemli günlerinde yalnız bırakmayan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın “ Belediye olarak bu tür kültürel etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Erkekliğe ilk adımı attılar Güncel

Bartın Belediyesince her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Toplu Sünnet Şöleni bu yıl da düzenlendi. Bu yılki şölende 25 çocuk erkekliğe ilk adımını atarken çocuklar için konvoy ve eğlencede düzenlendi. Sünnet konvoyuyla şehir merkezi turu atan çocuklar ve aileleri daha sonra Belediye Sosyal Tesislerindeki eğlencede bir araya geldi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Belediye Başkan Yardımcıları ve belediye çalışanlarının da katıldığı sünnet şöleninde Başkan Akın erkekliğe ilk adımını atan çocuklara huzurlu ve sağlıklı bir yaşam diledi.

 Akın: “Bartın’da birlikte yaşamaya devam edeceğiz”

Çocukların ailelerini de tebrik eden Cemal Akın, “ Çok uzun zamandan beri gerçekleştirdiğimiz ve artık geleneksel hale gelmiş olan sünnet düğününde bir aradayız. Genç kardeşlerimizin Allah bahtlarını açık etsin. Allah onlara sıkıntı dert vermesin. İnşallah aileleri ile birlikte huzurlu sağlıklı bir şekilde yaşamayı Allah nasip etsin. Bu tür etkinlikler kültürel etkinliklerdir. Bu etkinlikleri belediyelerin yapması gerekir. Biz de bu noktada katkı sağlamaya çalışıyoruz. İnşallah bundan sonrada Allah sıkıntı dert vermezse hep beraberce bu güzelim Bartın’da yaşamaya devam edeceğiz. Gençlerimize ve ailelerine bir kez daha hayırlı ve uğurlu olsun diyorum” dedi.

Akın daha sonra çocuklara çeşitli hediyeler verirken çocuklar ve aileler şölende sahne alan Popstar Firdevs’in şarkılarıyla gönüllerince eğlendi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam