Kozcağız’dan karpuz almadan dönmedi

Meclisin tatil olmasıyla Bartın’daki çalışmalarını hızlandıran AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Beldesindeki ziyareti sonrası yol kenarında satılan Kozcağız karpuzundan da almayı ihmal etmedi. Tunç, büyüklükleri ve kilosuyla dikkat çeken karpuzlar arasından alacağı karpuzu ise özenle seçti.

Kozcağız’dan karpuz almadan dönmedi Güncel

Bartın’ın en büyük beldelerinden olan Kozcağız sadece çilekle değil aynı zamanda karpuzuyla da ünlü bir belde. Kozcağız’da karpuz üretimi son yıllarda artarken beldede karpuz üretiminin geçmişi aslında eskilere dayanır. Beldede şuanda karpuz hasattı yapılırken çiftçiler topladıkları karpuzları ise sadece belde merkezinde değil, beldeye ulaşım güzergahları üzerinde kurdukları tezgahlarda da satıyor. Bu tezgahlardan birinin müşterisi ise AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç oldu. AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’yla birlikte beldeyi ziyaret eden ve belde halkıyla bir araya gelen Tunç, ziyaret sonrasında yol kenarında satılan karpuzlardan almayı da ihmal etmedi. Tunç, büyüklükleri ve kilosuyla dikkat çeken karpuzlar arasından alacağı karpuzu ise özenle seçti.

“Yerli karpuzumuzu aldık”

Karpuz alışverişi anlarına dair fotoğrafları sosyal medya hesabından da paylaşan Yılmaz Tunç, bu paylaşıma “Kozcağız’dan yerli karpuzumuzu aldık.  Kozcağız Barajı inşaatımız tamamlanmak üzere, sulama projesinin hayata geçmesi ile birlikte Kozcağız ovası sulu tarıma açılacak ve Bartın ekonomisine değer katacak” notunu düştü.

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam