Özsoy: “Batı Karadeniz’in gücünü ortaya çıkardık”

Batı Karadeniz Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu (BAKZİFED), Batı Karadeniz Bölgesinin ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarına önemli katkılarda bulunuyor. 3 ilde bin 500 üyesiyle 50 farklı sektörde faaliyet gösteren BAKZİFED, bölge illerinin kalkınması ve illerin gelişmişlik düzeyinin artması için çaba gösteriyor.

Özsoy: “Batı Karadeniz’in gücünü ortaya çıkardık” Güncel

BAKZİFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahri Özsoy, “Bölgemizdeki iş dünyasının potansiyelini artırarak, Batı Karadeniz’in içindeki gücü ortaya çıkardık. Federasyonumuz bünyesindeki derneklerimize üye iş insanları olarak, 15 milyon dolarlık işlem hacmiyle Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlıyoruz ”diye konuştu. Üyeler arası bağları güçlendirerek, BAKZİFED çatısı altındaki derneklere üye iş insanlarının güç birliklerini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Özsoy, üyelerin bölgesel, ulusal ve uluslararası pazarlara da açılmasına olanak sağlayacak çalışmalar hazırladıklarını söyledi.  Teknolojik gelişmelere bağlı olarak ticaret şartlarının değiştiğine dikkat çeken Özsoy, Demir Çelik Sektörü, Kömür ve diğer üretim alanlarında her zaman önemli bir bölge olan Batı Karadeniz’de faaliyet gösteren iş insanlarının ileri teknolojiyi kullanarak dijital gelişmelere entegre olmada en ileri düzeyde olduklarını kaydetti.

“Hedefimiz sürdürülebilir gelişmişlik düzeyi yüksek bir bölge”

Zonguldak, Bartın, Karabük illerinin kalkınması ve bu illerin gelişmişlik düzeyinin artması için çaba sarf ettiklerini de dile getiren BAKZİFED Başkan Yardımcısı Özsoy, “Bölgemizdeki iş dünyasının potansiyelini artırarak, Batı Karadeniz’in Gücünü ortaya çıkardık. BAKZİFED Batı Karadeniz Bölgesinin iş insanlarının, 15 milyon dolarlık işlem hacmiyle Türkiye ekonomisine önemli ölçüde katma değer sağlıyoruz. Bölgenin ticaret hacminin artması en büyük hedeflerimiz arasında diyen Özsoy, hedefimiz sürdürülebilir gelişmişlik düzeyi yüksek bir bölgenin iş insanları olarak bölgemizi yeniden ülkenin cazibe merkezi haline getirmek istiyoruz ”dedi

“Önemli bir ticaret merkezi olacak”

Özsoy şöyle devam etti:

“BAKZİFED olarak derneklerimizin üyelerine global dünyanın şartları olan küresel bakış açısı ile fark yaratmak ve inovatif projeler yapmalarına imkan sağlayacak ortamlar oluşturuyoruz. Küresel piyasaların şartlarına uygun olarak Zonguldak, Bartın, Karabük illerindeki iş insanlarına katkı sağlayacak birliktelikler amaçlıyoruz. Batı Karadeniz Bölgesi iş insanlarının güçlerini birleştirerek önce bölgesine sonra da Türkiye ekonomisine önemli katkılar sunmalarına imkânlar sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ışığında Batı Karadeniz bölgesi küresel piyasalarda önemli bir ticaret merkezi olarak yerini alacaktır.”

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam