Baraj kazasında hayatını kaybedenler toprağa verildi

Bartın’da kışla sel kapanına devrilen 5 kişinin içinde bulunduğu otomobilde hayatını kaybeden baba, iki oğlu ve damadı gözyaşları arasında toprağa verildi.

Baraj kazasında hayatını kaybedenler toprağa verildi Güncel

Bartın’da düğünden dönenlerin içerisinde bulunduğu 33 yaşındaki İlyas Özgüç yönetimindeki otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Kışla Barajı’na devrilmişti. Otomobilde bulunan Arif Üstünbaş son anda araçtan atlayıp, yüzerek kıyıya ulaşmayı başarmış,  65 yaşındaki Hüseyin Özgüç ve oğulları İlyas Özgüç ile 35 yaşındaki İsmail Özgüç ve damadı 45 yaşındaki Muhammet Karakaş ise araçla birlikte sulara gömülmüştü. Arama faaliyetlerini yürüten dalgıçlar, aracın arka koltuğunda baba Hüseyin Özgüç’ün cansız bedenine ulaşırken barajın dibinde çalışmalarını sürdüren dalgıç ekibi, İsmail ve İlyas Özgüç ile Muhammed Karakaş’ın cansız bedenlerini bulmuştu. Bartın Vali Vekili Gökhan Gürbüzerol ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı da bölgeye gelerek çalışmaları yerinde takip etmişti. Olay yerinde bekleyen aileleri cansız bedenleri çıkarılınca sinir krizleri geçirmişti.

Kazada yaralanan Arif Üstünbaş da cenazeye katıldı

Yaşanan bu feci kazada hayatını kaybeden Baba Hüseyin Özgüç oğulları İlyas Özgüç, İsmail Özgüç  ve damadı Muhammet Karakaş için Barkaçboz Köyünde cenaze töreni düzenlendi. Baba, iki oğlu ve damadının naaşları Bartın Devlet Hastanesi morgundan cenaze arabalarıyla köydeki evin önüne getirilirken evin önünde ise  Kur’an-I Kerim okundu. Öte yandan kazada yaralanan ve hastaneye kaldırılan Arif Üstünbaş taburcu olduktan sonra cenaze namazına katıldı. 4 tabut yan yana evin önüne getirilerek, ailelerin feryatları yürekleri dağladı.

Köy mezarlığına defnedildiler

İkindi namazının ardından köy meydanında kılınan cenaze namazına Bartın Vali Vekili Gökhan Gürbüzerol, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, Bartın İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, İl Jandarma Komutanı Alb. Yavuz Selim Kapancı ve köylüler katıldı. Cenaze namazının ardından baba iki oğlu ve damadı köy mezarlığına defnedildi.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam