Bartın’ın tek BAKKA projesinde imzalar atıldı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2019 Teknik Destek Programı kapsamında Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce hazırlanan Tek Bir Ritimle Hayatta Kalmanın Yolları Projesinde imzalar atıldı.

Bartın’ın tek BAKKA projesinde imzalar atıldı Güncel

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2019 Teknik Destek Programı kapsamında Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce hazırlanan Tek Bir Ritimle Hayatta Kalmanın Yolları Projesinde imzalar atıldı. Lise ile BAKKA arasındaki imza töreni BAKKA’nın Zonguldak ofisinde gerçekleştirilirken törene Okul Müdürü Hikmet Güveloğlu ve Alan Şefi Aydın Kükner katıldı. Projeyle düzenlenecek eğitimde  sağlık sektöründe istihdam edilecek geleceğin sağlık çalışanlarına Temel ve İleri Yaşam Desteği, Monitörizasyon, Otomatik, Yarı otomatik Eksternal Defibirilatör ve Yara Bakımı gibi temel konularla ilgili bilgi verilecek.

Sağlık alanındaki öğretmenlere de eğitim verilecek

Eğitime katılanlara sertifikada verilecek olan projede sağlık alanı öğretmenlerine de E.K.G ve Ritim Okuma, Monitörizasyon, Otomatik ,Yarı Otomatik Eksternal Defibirilatör konularında  2 günlük eğitim verilecek.  Sürekli gelişen tıp bilgi teknolojilerine uyum sağlamak amacıyla hazırlanan projede kaliteli sağlık çalışanları yetiştirilmesi hedeflenirken  Okul Müdürü Hikmet Güveloğlu projeyle ilgili “Kalkınma ajansının 2019 Haziran döneminde ilimizde kabul ettiği tek proje,  Tek Bir Ritimle Hayatta Kalmanın Yolları Projesi olmuştur. BAKKA yönetimine ve kurum personellerine bu güzel projeyi hayata geçirme fırsatı verdiklerinden dolayı sizin huzurunuzda teşekkür ederim. Bu proje ile iyi eğitimli sağlık çalışanlarıyla Halkımızın güzel insanlarına daha nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti verirken daha çok insanımızı hayata döndürmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam