Bankoğlu, Amasralılarla buluştu

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Amasra CHP İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek İlçe Başkanı Seyhan Bilgin ve teşkilat mensuplarıyla Amasra halkın ve esnafıyla buluştu.

Bankoğlu, Amasralılarla buluştu Güncel

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi  Aysu Bankoğlu, Amasra CHP İlçe Teşkilatı'nı ziyaret ederek İlçe Başkanı Seyhan Bilgin ve teşkilat mensuplarıyla Amasra halkın ve esnafıyla buluştu. Amasra pazarını da gezen Bankoğlu, "Pazarda alın teri döken, emeğinin karşılığını almaya gayret eden kadınlarımızın ve tüm esnafımızın enerjisi bize de güç veriyor. Kentimiz için çalışmaya yorulmadan, tüm hızımızla devam ediyoruz. Kadınlarımızın ortaya koyduğu emek ve çalışma hayatında fiilen yer almaları, bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Halkımızla iç içe olmanın verdiği heyecanla da bizler de hem Amasra, hem Bartın'ımızın tüm yerleşim birimleri için daha çok çalışıyoruz” dedi.

“Bayramda Amasra’da turist sayısında artış yaşanacak”

Özellikle Kurban Bayramı ile birlikte Amasra'ya gelecek turist sayısında büyük bir artış yaşanacağını vurgulayan Bankoğlu, bu durumun Amasra açısından oldukça önemli bir gelişme olduğunu vurgulamakla birlikte ilçenin sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleriyle gerçek turizm gücünün çok çok daha yukarılarda olduğunu, buna yürekten inandığını belirtti ve yeni Belediye Başkanı Recai Çakır ile birlikte Amasra'nın kendi gücünü geliştirme potansiyelinin oldukça fazla olduğuna da işaret etti.

“Sorunu çözmek yerine büyütüyor”

Bankoğlu, son olarak Amasra'da, ilçe merkezinde görev almakta iken Amasra Devlet Hastanesi'nde görevlendirilen hekimlerin ilçe halkının hekimlere ulaşması noktasında sıkıntı oluşturduğuna dikkat çekerek "Hekimlerimizin, hastalara mümkün olan en yakın yerde olması temel kuralımızdır. Bu bağlamda, aile hekimlerinin, hastalarımızın ilk etapta ve kolaylıkla ulaştığı hekimlerimiz olduğu gerçeği de düşünüldüğünde, buradaki aile hekimlerimizin Amasra Devlet Hastanesi'nde görevlendirilmesi, sorunu çözmek yerine büyütmektedir. İlçe devlet hastanesinin içerisindeki donanımın artırılması gerekmektedir ve aynı zamanda "semt polikliniği" de ilçedeki önemli ihtiyaçlardan bir diğeridir. Bu bağlamda, Amasra'daki sağlık probleminin topyekûn bir biçimde çözümü anlamında gerek Sağlık Bakanlığı, gerekse de diğer ilgili kuruluşlar nezdinde çaba göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Yurttaşlarımızın en makul ve kesintisiz şekilde sağlık hizmetlerine erişebilmesi ile bu yoldaki eksikliklerin giderilmesine vesile olmak, ana hedefimiz olarak kalmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam