Bankoğlu’ndan Ulus Belediyesine eşitlik ve adalet çağrısı

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Aysu Bankoğlu, Ulus İlçesine ve Kumluca Beldesine ziyaretler gerçekleştirerek hem esnafın dertlerini dinlemeye devam etti, hem de özellikle ilçenin önemli sorunlarından olan kapatılan tekstil fabrikası hakkında açıklamalar yaptı.

Bankoğlu’ndan Ulus Belediyesine eşitlik ve adalet çağrısı Güncel

 

Ulus'taki ziyaret ve çalışmalarını yalnızca esnaf ziyaretiyle sınırlı tutmayıp Ulus'taki tek eski tekstil fabrikası hakkında da açıklamalarda bulunan Bankoğlu, buradaki  problemle ilgili "Ben, Ulus'un kızıyım. Burası benim memleketim. Şu anda, Ulus'taki tek tekstil fabrikasının binası önündeyiz ama artık burada böyle bir tekstil fabrikası yok. 31 Mart Yerel Seçimlerinden önce söylendiği gibi fabrika tarafından kapasite artırımı yapılıp işçi sayısının arttırılmak istendiği ifade edilerek yeni yer gösterimi talep edilmişti. Belediye Başkanı da o zaman "tamam" diyerek işçi sayısının çoğaltılması maksadıyla yeni yer göstereceklerini belirtmişti. Buna karşın -maalesef- öyle olmadı. Ulus'un yaklaşık 100 işçimize ve tabii ki onların ailelerine ekmek kapısı olan tekstil fabrikası kapandı, Abdipaşa'ya taşındı. Tabii ki, Abdipaşa'ya da yeni istihdam alanları sağlansın. Aynı şekilde, Ulus için de bu fırsat yaratılsın. Biz, üreten ve çalışan bir Ulus; üreten ve çalışan bir Türkiye istiyoruz” dedi.

“Ulus'un kalkınmasını istiyoruz”

Ulus'un demografik yapısı ve yaşadığı göç verme problemine de değinen Bankoğlu, "Ne yazık ki, Ulus ilçemiz, çok fazla göç veriyor, gençlerimiz gidiyor. Biz artık Ulus'un göç veren değil, göç alan bir yerleşim yeri olmasını arzu ediyoruz. Yaşayan, canlı, mutlu, huzurlu bir kent olmasını istiyoruz ancak bu amacımızı bahsettiğimiz tekstil fabrikasını kapatarak kesinlikle gerçekleştiremeyiz. Ulus halkımıza, Esnaf Odamıza ve Belediye'ye çağrıda bulunmak istiyorum: Ulus'un kalkınmasını istiyoruz ve ben bunun için önderlik etmeye, yardımcı olmaya tüm teşkilatımızla ve Belediye Meclis üyelerimizle hazırım” şeklinde konuştu.

Belediyeye adalet ve eşitlik çağrısı

Kapatılan tekstil fabrikasının karşısında yer alan Pazar Yeri'ni de ziyaret eden Bankoğlu, pazarda kadınlarla da konuşarak onların dertlerini dinledi ve tekstil fabrikasının kapanmasından ötürü yaşanan mağduriyeti bir de onlardan dinledi. Ulus'un kızının yine Ulus için çalışmaya ve uğraşmaya devam edeceğinin altını çizen Bankoğlu, partililerle birlikte buraya kalkınma odaklı ve istihdam yaratacak projeler, işler getirmeye çalışacaklarını söyledi.  Ayrıca, pazar yerinde gezerken kendisine iletilen şikâyetler üzerine iki esnafın sundurmalarının kaldırılmasına yönelik belediyenin tavrının eşit ve adaletli bir biçimde, tüm kesimlere uygulanmasının, esasen, gerekli bir uygulama olduğunu hatırlatan Bankoğlu, bu bağlamda, Belediye'ye eşitlik ve adalet çağrısında da bulundu.  Bankoğlu, "Buradan bir çağrı yapmamız gerekiyor, o da eşitlik ve adalet çağrısı. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman için adaletten ve eşitlikten yana olduk. Ve biz, belediyelerimizde de aynı şekilde, partizan olmayan, tam tersine eşitliğin yanında duran anlayışımızla hareket ettik, kararlar aldık " dedi.

Aysu Bankoğlu, Ulus ziyaretlerini, esnafın sorunlarını bizzat dinleyerek ve akabinde Ulus Esnaf Odası Başkanı'nı da ziyaret ederek sonlandırdı.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam