Mugada’ya atıksu arıtma tesisi yapılacak

Ağustos ayı gündemini görüşmeye devam eden İl Genel Meclisi gündemin dördüncü toplantısında Arıönü - Mugada sahilinin atıksu arıtma tesisinin 2019 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasına karar verdi.

Mugada’ya atıksu arıtma tesisi yapılacak Güncel

İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başkanlığına toplanan Meclis Üyeleri, Ağustos ayı gündemini görüşmeye devem ediyor. Meclis gündemin dördüncü toplantısında alan Arıönü- Mugada Sahiline Atıksu Tesisi Alımı Projesinin 2019 Mali yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasıyla ilgili dosyayı görüştü. Toplantıda tesisle ilgili komisyon raporunu değerlendiren Meclis Başkanı Dursun, “Özellikle İl Özel İdaremizin görev ve sorumluluk alanında bulunan deniz sahillerindeki plajlarımızda atıksu arıtma tesislerinin biran önce hayata geçirilmesi gerekiyor. Bu kapsamda Güzelcehisar ve Mugada plajlarında bu adım atıldı.  Devamında yine Özel İdaremizin görev ve sorumluluk alanında bulunan diğer plajlarında da aynı şekilde adımların atılacak. Son dönemde sahillerimizde yaşanan değişim ve dönüşüm plana dayalı bir şekilde sürdürülmeye çalışılıyor. Bu çerçevede devam eden peyzaj çalışmaları içerisinde arıtma tesislerinin de mutlaka hayata geçirilmesi gerekiyor. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çok daha temiz ve düzenli plajları Bartın'a kazandıracağız” dedi.

Kenan Dursun’un bu açıklamalarının ardından dosyayı görüşen Meclis Üyeleri oy birliğiyle  Arıönü - Mugada Sahili Atıksu Arıtma Tesisinin 2019 Mali Yılı Ek Çalışma ve Yatırım Programına alınmasına karar verdi.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam