Bankoğlu, Arıt yolunu sordu

CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu yıllardır tamamlanmayan Arıt yolundan seslendi. Bankoğlu, yetkililere seslenerek yolun neden tamamlanmadığını sordu. Yol çalışmalarının olduğu alanda bulunan Bankoğlu, çalışmaları göstererek “Arıt bomboş. Yıllar önce belediyesi kapandı köy oldu. Neredeyse yaşım kadar süredir bu yol bitmedi” dedi.

Bankoğlu, Arıt yolunu sordu Güncel

CHP Milletvekili Aysu Bankoğlu yıllardır tamamlanmayan Arıt yolundan seslendi. Bankoğlu, yetkililere seslenerek yolun neden tamamlanmadığını sordu. Milletvekili Bankoğlu yol çalışmalarının devam ettiği bölgede çektiği ve sosyal medya hesabından paylaştığı videoda yetkililere seslenerek yolun neden tamamlanmadığını sordu. Yol çalışmalarının olduğu alanda bulunan Bankoğlu, videoda çalışmaları göstererek “Arıt bölgesinden dönüyoruz. İşte bu da yıllardır bitmeyen Arıt yolunun durumu. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. Arıt Aydınlar’dan geliyorum. Arıt bomboş. Yıllar önce belediyesi kapandı köy oldu. Neredeyse yaşım kadar süredir bu yol bitmedi. Arıt’taki vatandaşlarım bana dedi ki “Vekilim bu yol neden bitmiyor? Bunu lütfen dile getirin.” Bende yoldan geçerken sizlere seslenmek istiyorum. İşte buyurun bakın” dedi.

“İncelemeler yapılarak sorun çözülemez”

Yolda incemeler yapılarak sorunun çözülemeyeceğini kaydeden Aysu Bankoğlu, “Başkalarının yaptığı gibi bu yolda incelemeler yaparak bu sorunu çözemeyiz. Kaç yıl oldu, kaç tene taşeron geldi bu yol bitmedi. Arıt’tın daha fazla mağdur olmaması için biran önce bitmesi gerekiyor. Biz de bunun için elimizden geleni yapacağız. Bu yolun hızlı bir şekilde bitmesi, Arıt bölgesinin turizm açısından teşvik edilmesi ve desteklenmesi gerekiyor. Arıt’ta yaşayan insanların artık şehir dışına ya da Bartın’a göç etmesinin engellemesi gerekiyor. İşte Arıt’a giden yolun ve Arıt’ın hali bu! Bu yolun biran önce sonlandırılması gerekiyor” şeklinde konuştu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam