Sözde klima servisi dolandırıcıları yakalandı

Bartın'da kendilerini yetkili klima servisi olarak tanıtıp, bakım yapma bahanesi ile vatandaşları dolandıran şüpheliler gözaltına alındı.

Sözde klima servisi dolandırıcıları yakalandı Güncel

Edinilen bilgilere göre E.K. (19) ve B.K. (31) isimli iki şüpheli kendi adlarına tahsis ettirdikleri 08502551081 numaradan klima sahiplerini arayarak yetkili servis olduklarını ve klimanın bakımının geldiğini belirterek, Bartın'da 20 kişiyi dolandırdı. Şüphelilerin dolandırıcılık yaptıkları, sözde bakım yaptıkları klimaların bozulmasıyla ortaya çıktı. Klimaları bozulan vatandaşlar, klimanın Bartın'daki yetkili servisini arayınca gerçek ortaya çıktı. H.B. isimli yetkili servis durumu polise bildirdi. Şüphelileri de arayarak sözde bakım için çağıran H.B. bu sayede yakalanmalarını sağladı. 2 şüphelinin gittikleri yerlerden sözde bakım ücreti altında 100 ila 200 lira arasında bakım ücreti topladıkları ortaya çıktı.

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri tarafından kullandıkları otomobille suçüstü yakalanan şüphelilerin araçlarında bulunan tamir aletlerine de el konuldu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam