Köyortası sakinleri sorunlarını aktardı

Bartın Valisi Sinan Güner ve eşi Beyhan Güner Millet Konağı’nda Köyortası Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi.

Köyortası sakinleri sorunlarını aktardı Güncel

Bartın Valisi Sinan Güner ve eşi Beyhan Güner Millet Konağı’nda Köyortası Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi.  Vali Güner Köyortası toplantıda Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinlerinin sorun, talep ve önerilerini dinledi. Mahalle muhtarlıklarında vatandaşlarla bir araya gelmek istediğini ama fiziki şartlardan dolayı Millet Konağı’nı tercih ettiklerini belirten Güner, mahalle sakinlerine davete katıldıklarından dolayı teşekkür etti.

İlk gündem otopark sorunu

Toplantıda Köyortası Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinleri sorun, talep ve önerilerini Vali Güner’e iletti. Mahalle sakinleri ilk olarak mahallede yaşanan otopark sorununu dile getirdi. Mahalle sakinleri kendi evlerinin önünde bile araçlarını park edemediklerini ifade ederek bu konuda bir çalışma yapılmasını talep etti.

Gürültü yapan işletmeler dile getirildi

Toplantıda dile getirilen bir diğer sorun ise ırmak kenarında yer alan işletmelerden gece geç saatlerde gelen gürültü kirliliği oldu.  Mahalle sakinleri Vali Güner’e işletmelerin gece kapanmış olsa bile işletme sahiplerinin gece geç saatlere kadar gürültü yaptıklarını dile getirerek denetimlerin artırılmasını istedi.  Mahalle Muhtarı Şermin Atmaca ve mahalle sakinleri toplantıda ayrıca mahallede yaşanan enerji ve aydınlatma sıkıntılarını dile getirdi. Muhtar Şermin Atmaca mahallede karanlıkta kalan noktalar olduğunu bu konuda aydınlatma direkleri için başvuruda bulunduklarını ama henüz bir yanıt alamadıklarını ifade etti.

Yanlış parklar konuşuldu

Mahalle sakinleri toplantıda ayrıca mahallede özellikle ırmak kenarında yaşanan yanlış parklanmalar yüzünden engelli vatandaşların kaldırıma çıkamadığını, çıksa bile ilerlemekte zorlandığını ifade ederek bu konuda da bir çalışma yapılması gerektiğini belirttiler.  Bartın Valisi Sinan Güner  ise sorun ve talepleri not aldığını ifade ederek konuları değerlendireceğini vurguladı. Devleti temsil etmenin milletin gönlünü kazanmakla mümkün olduğunu vurgulayan Vali Güner, “Göreve başladığım ilk günden itibaren köy, mahalle, belde, ilçe ziyaretleri ile vatandaşlarımızla tanışarak sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek için çalışmaya devam diyoruz. Elimizden geldiğince vatandaşlarımızla bir araya gelerek yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Devlet olarak vatandaşlarımıza en iyi hizmeti götürmeye çalışıyoruz. Biz vatandaşımıza hizmet için buradayız. Gece-gündüz demeden birlikte çözüm üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Gerçekleştirilen toplantı karşılıklı sohbet ve temennilerle sona erdi.

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam