Muhtarlara zorla evliliklerle mücadele seminerleri devam ediyor

Muhtarlara zorla evliliklerle mücadele seminerleri devam ediyor

Muhtarlara zorla evliliklerle mücadele seminerleri devam ediyor Güncel

Muhtarlara zorla evliliklerle mücadele seminerleri devam ediyor

Haber Merkezi

Ulus Kaymakamlığı ve Bartın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planları çerçevesinde 26.07.2019 tarihinde “Muhtarlara Yönelik Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi” verilmiştir.Ulus Kaymakamlığı ve Bartın Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde “Muhtarlara Yönelik Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi” semineri verildi. Eğitim seminerinde İl müdürü Mahmut Şahin,    Kurumun hizmet modellerini anlatarak Muhtarlarımızla koordineli şekilde çalıştıklarını ifade ettikten sonra çalışmalarında başarılar diledi.

“Muhtarlara Yönelik Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi” seminerinde Kaymakam  Acar; Geleceğimiz olan çocuklarımızın çocukluklarını yaşamaları ve hayata hazırlanmaları gereken bir dönemde zorla evlendirilmelerinin hem çocuklarımızın hayatını alt üst ettiğini hem de toplumsal yapımızı bozmakta olduğunu belirtmiş ve erken yaşta evliliklerin önlenmesinin toplumun sağlıklı gelişmesi üzerindeki etkisine değinmiştir” dedi.

Ardından Şönim Müdürü  İlkay Çelik Bora ve Psikolog Gizem Çınçın tarafından; Muhtarlarımıza Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi verilerek muhtarlarımızın soruları cevaplandırılmıştır. Kaymakam  Acar , İl Müdürü Mahmut Şahin ile birlikte Kıbrıs Gazilerimiz; Recai Demir, Ali Aksakal, İsa Gülenç, Yusuf Yılmaz, Maksut Ünal ve Recep Çevik’e  Kıbrıs Milli Mücadele Madalyası  Beratı takdim etmişlerdir. Gazimizin ziyaretinde sonra Kaymakam Sn. Polat ile  İl Müdürü Mahmut Şahin, Kurucaşile Başköy ve Kaleköyde geçerek buradaki engelli ailelerimizi ziyaret ederek, ailelerin ihtiyaçlarını dinleyerek onlarla sohbet etmişlerdir.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam