‪Tunç, “Fındık üreticilerimize hayırlı olsun”

‪Tunç, “Fındık üreticilerimize hayırlı olsun”

‪Tunç, “Fındık üreticilerimize hayırlı olsun” Güncel

‪Tunç, “Fındık üreticilerimize hayırlı olsun”

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatlarını değerlendirerek açıklanan fiyatların Bartınlı fındık üreticileri için hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta fındık fiyatlarını açıkladı. Erdoğan’ın yaptığı açıklamada 50 randıman Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyatın 17 lira, levant kaliteli kabuklu fındık için fiyatın 16,5 lira olduğu açıklandı.AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç açıklanan fındık fiyatlarını değerlendirirken fındık üreticisine hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

“Fındık üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun”

Milletvekili Tunç yaptığı değerlendirmede şunları söyledi, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 50 randıman Giresun kaliteli kabuklu fındık için taban fiyatın 17 lira, levant kaliteli kabuklu fındık için fiyatın 16,5 lira olduğunu açıkladı. ‪Buna ek kilogram başına yaklaşık 2 lira olan mazot, gübre desteği ve alan bazlı desteği de ekleyince kilogram fiyatlarının 19 lira ile 18 buçuk lira arasına geldiğini ifade etti. Ayrıca, TMO'nun Kurban Bayramı'nın hemen sonrasında alım kampanyasına başlayacağını belirtti. Fındık üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.”

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam