Kırtepe yeni lise istiyor

Millet Konağı’nda Bartın Valisi Sinan Güner’le bir araya gelen Kırtepe Mahallesi sakinleri, il tarihinde Bartın’ın ilk liseleri arasında yer alan mahalledeki Bartın Lisesi’nin artık modern eğitime cevap veremediğini ifade ederek lisenin yıkılıp yerine yeni ve modern bir lise yapılmasını istedi.

Kırtepe yeni lise istiyor Güncel

Bartın Valisi Sinan Güner Millet Konağı’nda Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantıda Vali Güner Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinlerinin sorun, talep ve önerilerini dinledi. Toplantıda açıklama yapan Vali Güner mahalle muhtarlıklarında vatandaşlarla bir araya gelmek istediğini ama fiziki şartlardan dolayı Millet Konağı’nı tercih ettiklerini belirterek mahalle sakinlerine davete katıldıklarından dolayı teşekkür etti. Vali Güner açıklamasında ayrıca önümüzdeki günlerde de bu tür buluşmaların devam edeceğini belirterek mahalle sakinleriyle bir araya geleceğini ifade etti.

Yine lise binası istediler

 Gerçekleştirilen toplantıda Kırtepe Mahallesi Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ve mahalle sakinleri sorun, talep ve önerilerini Vali Güner’e iletti. İlk olarak Bartın Lisesi binasının konuşulduğu toplantıda lise binasının artık modern eğitime cevap veremediğini lise binasının yıkılarak yerine daha modern bir bina yapılması talep edildi. Ayrıca eskiden alanda bulunan ve günümüzde sadece temel taşları kalmış olan Bodosaki Konağı’nın yeniden yapılması, yapılan binanın ise eğitim tarihi ile ilgili bir müzeye dönüştürülmesi iletildi. Yine alandan eski santral binasına giden tünelin de ortaya çıkarılarak turizme kazandırılması istendi. Vali Güner ise konuyla ilgili not alarak konuyu değerlendireceğini ifade etti.

Kırtepe, elektrik kesintilerinden şikayetçi

Toplantıda konuşulan bir diğer konu ise mahallede yaşanan elektrik kesintileri oldu. Mahalle Muhtarı Münir Fazıl Seyhan ağaç dallarının elektrik kesintilerine sebebiyet verdiğini ifade ederek budama yapılması için ilgili kurumlara başvuruda bulunduklarını ama henüz bir çalışma yapılmadığını belirtti. Muhtar Seyhan ayrıca mahallede yaşanan otopark sorununu da gündeme getirerek bu konuda gerekli çalışmaların bir an önce yapılmasını talep etti. Bartın Valisi Sinan Güner sorun ve taleplerini not aldığını ifade ederek konuları değerlendireceğini ifade etti.

Mahalle sakinlerinden Güner’e teşekkür

Toplantı sonunda mahalle sakinlerin uzun süredir bir vali tarafından bu tarz bir toplantı gerçekleştirilmediğini ifade ederek Sinan Güner, toplantı ve İnkumu yolunda yapılan bakım ve onarım çalışmaları için teşekkür etti. Sinan Güner toplantının ardından eşi Beyhan Güner’le Millet Konağı’nda öğrencileri ve kursiyerleri ziyaret etti.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam