Muhtarlara zorla evliliklerle mücadele eğitimi

Kurucaşile Kaymakamlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle Kurucaşile İlçesindeki muhtarlara “Muhtarlara Yönelik Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi” semineri verildi.

Muhtarlara zorla evliliklerle mücadele eğitimi Güncel

Kurucaşile Kaymakamlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğiyle Kurucaşile İlçesindeki muhtarlara “Muhtarlara Yönelik Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi” semineri verildi. Seminere Kurucaşile Kaymakamı Şeyma Polat, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü İlkay Çelik Bora ve ŞÖNİM Müdürlüğü personelleri de katıldı.  Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planları çerçevesinde gerçekleştirilen seminerde, muhtarların desteğiyle Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele kapsamında il bazında yerel politikalar üretmek, strateji geliştirmek, paydaş kurumlarla iş birliği yapmak ve koordinasyonu sağlamak hedeflendi.

Kıbrıs Gazisine evinde ziyaret

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin ve Kurucaşile Kaymakamı Şeyma Polat’ın konuşmalarının ardından Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünde görevli Psikolog Gizem Çınçın tarafından Muhtarlara Yönelik Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimi verildi. Eğitim sonrasında Müdür Şahin, Kaymakam Polat ve  Şehit Yakınları Gaziler Hizmet Birimi Sorumlusu Adem Erdoğan Kıbrıs Gazisi Raşit Özdemir’i evinde ziyaret ederek Gazi Özdemir’e Kıbrıs Milli Mücadele Madalyası taktim ettiler.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam