Esnaf dolandırıcıları polisten kaçamadı

Bartın’da faaliyet gösteren bakkal, fırıncı, pastaneci gibi esnaflara giderek kendilerinin daha önceden dükkandan alışveriş yaptığını ve alışveriş esnasında kendilerine eksik para verildiğini söyleyerek alışveriş dahi yapmadıkları esnafları dolandıran dolandırıcılar, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinden kaçamadı. Polis, dolandırıcıları Kumluca Beldesinde yakaladı.

Esnaf dolandırıcıları polisten kaçamadı Güncel

Bartın’da faaliyet gösteren bakkal, fırıncı, pastaneci gibi esnaflara giderek kendilerinin daha önceden dükkandan alışveriş yaptığını ve alışveriş esnasında kendilerine eksik para verildiğini söyleyerek alışveriş dahi yapmadıkları esnafları dolandıran şahıslar polisin takibi sonucu yakalandı. Şahısları ele veren ise aynı esnafa iki kez aynı numarayı çekmeleri oldu.  Bartın Asayiş Şube Müdürlüğü, dolandırıcıları Kumluca Beldesinde 06 FG 6049 plakalı araç içerisinde yakalandılar. Yakalanan şüphelilerden 57 yaşındaki A.Y.Ç.’nin 15 adet dolandırıcılık, hırsızlık, görevli memura mukavemet ve kasten yaralama suçlarından kaydı olduğu ayrıca aynı yöntem ile dolandırıcılık olayından Aydın ilinde de arandığı anlaşıldı. 34 yaşındaki diğer şüphelinin ise kasten yaralama, hırsızlık suçlarından 4 adet kaydının olduğu anlaşıldı.

Bartın’da bakkal, fırın, pastaneci olmak üzere 5 esnafı dolandıran şahıslar ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü. İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri benzer şekilde dolandırılan vatandaşların 0378 227 72 79 nolu (Dahili 5512) hattı aramaları istendi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam