Yalçınkaya’dan Hergün’e Basın Bayramı ziyareti

CHP Eski Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın ve gazete ekibini ziyaret etti. Hergün Gazetesi’nin Basın Bayramını kutlayan Yalçınkaya, basının demokrasinin güvencesi olduğunu ifade ederek doğru, tarafsız ve objektif habercilik anlayışını yerine getirebilmesi için sansürden uzak ve özgür olması gerektiğini kaydetti.

Yalçınkaya’dan Hergün’e Basın Bayramı ziyareti Güncel

CHP Eski Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın ve gazete ekibini ziyaret etti. Hergün Gazetesi’nin Basın Bayramını kutlayan Yalçınkaya, 1908 yılında basından sansürün kaldırıldığı ancak aradan geçen 111 yıl boyunca bunun tamamen gerçek anlamda yerine getiril getirilmediğinin tartışmaya açık bir durum olduğunu ifade etti. Basının demokrasinin ayrılmaz bir parçası olduğunu dile getiren Yalçınkaya, bunun için hür, sansürden uzak bir basının demokrasinin de güvencesi olacağını söyledi. Gazetecilerin mesleklerinin gereği olan doğru, objektif ve tarafsız habercilik anlayışını yerine getirebilmek için onların üzerindeki baskının ve sansürün ortadan kalkması gerektiğini kaydeden Rıza Yalçınkaya, Hergün Gazetesi başta olmak üzere Bartın’daki tüm basın kuruluşlarına ve gazetecilere sansürsüz özgür bir yayın ve meslek hayatı diledi.

Bartın Hergün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Nihal Çınçın  ise bu önemli günde kendilerini unutmadığı için Rıza Yalçınkaya’ya ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam