Bartınspor top başı yaptı

2019-2020 sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele edecek olan Bartınspor, top başı yaparak önümüzdeki sezonun startını verdi. Boğaz Tesislerindeki ilk idmanda futbolcularına sonuna kadar güvendiğini ifade eden Teknik Direktör Kürşat Taş, onlardan Bartın halkıyla ve taraftarla birlik beraberlik içerisinde olmasını, Bartınlılardan da kendilerine destek olmalarını istedi. İlk idmanda futbolcuları yalnız bırakmayan Kulüp Başkanı Lütfi Bayrak ise önümüzdeki sezon para için değil, kendi kariyerleri ve giydiği forma için koşacak olan genç bir takım kurduklarını söyledi.

Bartınspor top başı yaptı Güncel

2019-2020 sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Liginde (BAL) mücadele edecek olan Bartınspor,  top başı yaparak önümüzdeki sezonun startını verdi.  Boğaz Tesislerindeki ilk idmanı  Kulüp Başkanı Lütfi Bayrak da izledi. Başkan Bayrak ve teknik ekip antrenman öncesinde futbolcularla bol bol sohbet etmeyi ihmal etmedi. Sakatlıksız, güzel bir sezon geçirmeyi temenni eden Bartınspor Kulübü Başkanı Lütfi Bayrak, önümüzdeki sezon para için değil, kendi kariyerleri ve giydiği forma için koşacak olan genç bir takım kurduklarını söyledi. Geçen sene yapılan hatalardan ders aldıklarını ifade eden Bayrak, “Geçen seneki hatalarımızdan ders alarak bu sezona futboldan beklentisi olan, mücadeleci bir kadro kurduk. Ön planda parayı değil de Bartınspor’u kendi kariyeri için basamak olarak görecek ve kariyeri adına bir şeyler yapmayı isteyen gençlerimizden oluşan bir takım kurduk. Tabi ki hedefimiz şampiyonluk ama bu olmasa bile en azından mücadele eden, koşan yenilse bile taraftarın alkışlayacağı bir takım oluşturduk. Şuanda burada olan kardeşlerimizin hepsinin kendi kariyerleri adına ilerisi için hedefleri var. İnşallah sakatlıksız, güzel bir sezon geçiririz” dedi.

Taş: “Bartın halkıyla iç içe olmak istiyoruz”

Kırmızı Siyahlı Kulübün Teknik Direktörü Kürşat Taş ise önümüzdeki sezon Bartın halkıyla iç içe olmayı istediklerini dile getirerek Bartın halkından destek istedi. Bartınlılara takımın gücünü ve değerini göstermek istediklerini kaydeden Taş, “Bartınspor’u inşallah futbolcu kardeşlerimizin, yönetimimizin ve Bartın halkının desteğiyle inşallah olması gereken yere layığıyla taşıyacağız. Tabi ki hedeflerimiz var ama ilk olarak biz Bartın halkıyla iç içe olmak istiyoruz. Onlara takımın gerçek gücünü, değerini göstermek istiyoruz. Onlarla birlik olmak istiyoruz. İnşallah bunu da başaracağız. Çünkü biz ekibimizle birlikte buraya bunu başarmak için geldik. Bu sene Bartınspor’u tamamen genç ve dinamik bir noktaya taşıyacağız. Önceliğimiz tabi ki alt yapı. Bunun için çalışmalarımızı yapacağız” şeklinde konuştu.

“Hedefimiz mücadelesi yüksek bir takım oluşturmak”        

Taraftarın sürekli alkışladığı, mücadelesi yüksek bir takım olgusuyla sahada yer alacaklarını kaydeden Taş, “Geçmişte yapılan bazı hataları kurduğumuz bu genç kadroyla tekrarlamadan yeniden aynı hatalara düşmeden bu sezonu en iyi şekilde tamamlayacağız. Halkımızın ve taraftarımızın şehir stadını doldurmasını sağlayarak onların güzel futbol izlemesini istiyoruz. Taraftarın sürekli alkışladığı, mücadelesi yüksek bir takım olgusuyla o sahada yer almak istiyoruz. Hedefimiz bu. Bartın halkından bize destek olmasını istiyoruz. Çünkü biz uzun zamandır yapılmamış bir şeyi burada yaptık. Genç bir ekip oluşturduk. Bölgesel Ligde belki de şuanda en genç ekibe sahip kulüplerden biriyiz.  Başarmak için buradayız ve başaracağız” ifadelerinde bulundu.

Futbolculara “Halkla kucaklaşın” mesajı

Teknik adam yine antrenman öncesinde futbolcularına bir takım dileklerde ve tavsiyelerde de bulundu. Futbolcuların sakatlıksız bir sezon geçirmesini temenni eden Kürşat Taş, onlardan Bartın halkıyla ve yönetimle kucaklaşmalarını da istedi. Taş, “Önümüzdeki sezonun başından sonuna kadar sizler için sakatlıksız, herkesin mutlu olduğu  bir sezon  olmasını diliyoruz. Sizlerin Bartın halkıyla, Bartın halkının da sizlerle kucaklaştığı bir sezon geçmesini temenni ediyoruz. Bizler ekibimizle birlikte bunun için buradayız. Başkanımız ve kulüp yönetimimiz bizlere tam destek veriyor. Sizlerin de bizlere tam destek olacağınıza inanıyoruz. İsteğimiz bu sezonu hep birlikte mutlu bir şekilde bitirmek. Kadrolaşmayı zamanla yapacağız. Bu yapının içerisinde olmayı hak edenler bizimle birlikte yola devam edecek” dedi.

“Hepinize sonuna kadar güveniyoruz”

Sonuna kadar onlara güvendiğini vurgulayan Taş, “Hepinize sonuna kadar güveniyoruz. Hiçbir şekilde hiç kimseden şüphemiz yok. Burada akıtacağınız terin, harcayacağınız emeğin farkındayız. Sizlerden tek beklentimiz maçlarda ve antrenmanlarda Bartınspor formasının hakkını vermeniz. Sizden en büyük isteğimiz bu. Bartın halkı ve yönetimle kucaklaştığınız anda gerisi zaten kendiliğinden gelecektir. Sizlere hayırlı bir sezon diliyorum” şeklinde konuştu.

Kürşat Taş’ın bu moral ve motivasyon konuşmasının ardından kırmızı-siyahlı takım düz koşuyla ilk antrenmanına başlarken antrenman kondisyon ağırlıklı devam etti.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam