Güner'den basına deniz manzaralı kahvaltı

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Bartın’daki gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Bartın Valisi Sinan Güner, gazetecilerle hem sohbet etti hem de onların Basın Bayramını kutladı. Basının sektörünün demokratik hayatının vazgeçilmez bir unsuru olduğunu ifade eden Güner, bundan dolayı basının demokrasinin güvencesi olduğunu söyledi.

Güner'den basına deniz manzaralı kahvaltı Güncel

Bartın Valisi Sinan Güner, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla  düzenlenen kahvaltıda Bartın’daki yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Bartın’ın gözde tatil yerlerinden İnkumu’ndaki İl Özel İdaresi Tesislerinde yapılan kahvaltıya  Bartın Valiliği Özel Kalem Müdürü Eda Altuğ ve Basın ve Halkla İlişkiler İl Müdürü Esat Kocael de katıldı.  Kahvaltıda gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlayan Vali Güner, “Demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın kuruluşları önemli bir toplumsal görevi icra etmektedir. Demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelen basın sektörü, milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla görevini yerine getirmesi, demokrasimizin de en büyük güvencesidir. Bu duygu ve düşüncelerle gece, gündüz büyük büyük fedakarlık ve özveriyle çalışan başta yerel basınımız olmak üzere tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden değerli basın çalışanlarını saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Sinan Güner kahvaltı sonrasında ise basınla çay sohbeti yaparak hem basının talep ve önerilerini dinlendi hem de ildeki çalışmalar ve yatırımlarla ilgili basınla fikir alışverişinde bulundu. kahvaltı, Sinan Güner’in gazetecilerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam