Kozcağız barajı yılsonunda tamamlanacak

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları devam eden Kozcağız Barajında incelemelerde bulundu. Barajın Bartın şehir merkeziyle Kozcağız’ı taşkınlardan koruyacağını ifade eden Tunç, barajdaki inşaat çalışmalarının yıl sonuna kadar tamamlanacağını söyledi.

Kozcağız barajı yılsonunda tamamlanacak Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, inşaat çalışmaları devam eden Kozcağız Barajında incelemelerde bulundu. İncelemelerde AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Genel Meclisi Üyesi Giray Gülsoy ve bazı teşkilat mensupları da yer aldı.  Firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler alan Tunç, “Kozcağız Barajı sulama ve taşkın koruma maksatlı olarak inşa ediliyor.  Kozcağız Barajı tamamlandığında Bartın il merkezini ve Kozcağız beldesini taşkın zararlarından koruyacak, Bartın’da toplam 24 bin 600 dekar zirai alanın sulanması için gereken suyun depolanmasını sağlayacak” dedi.

“Bu yıl sonu tamamlanacak”

Kozcağız Barajı’nın 9 Temmuz 2014 günü temeli atılarak yapımına başlanan üç barajdan biri olduğunu ifade eden Yılmaz Tunç “Kirazlıköprü ve Kışla Barajı tamamlanarak Cumhurbaşkanımızın Ankara’dan yaptığı canlı bağlantı ile açılışı gerçekleşti. Depolama hacmi 46 milyon metreküp ve  kret uzunluğu 274 metre, temelden yüksekliği 54 metre olacak olan  Kozcağız Barajı’nın inşaat çalışmalarının bu yıl tamamlanması planlanıyor. Baraj inşaatında derivasyon tüneli tamamlandı, su derivasyon tüneline çevrildi. Dolusavak betonu, menba ve mansap batardolarında imalatlar devam ediyor. Barajın gövde inşaatında sona gelindi. Barajdan geçen Kumluca yolu geçişinin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor” dedi.

“Büyük eserler kazandırmanın onurunu yaşıyoruz”

Bartın’da her alanda olduğu gibi DSİ yatırımlarında da çok büyük eserler ortaya koymanın onurunu yaşadıklarını belirten Tunç, “Bu eserlerin Bartın’a kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza, DSİ bölge ve şube yetkilileri ile tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.    

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam