Güner’den15 Temmuz Mesajı

Günü Mesajı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında Bartın halkına hitap eden Vali Güner, “Devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışan hain FETÖ örgütüne karşı aziz milletimiz ülkemizin bekası için tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek fedakarca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planına engel olmuştur” dedi.

Güner’den15 Temmuz Mesajı Güncel

Bartın Valisi Sinan Güner, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında 15 Temmuz’un tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu ifade eden Güner, “15 Temmuz 2016’da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, güvenlik kuvvetlerimizin feraseti ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’In liderliğinde bertaraf edilerek tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. Aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin hain darbe girişimi karşısında gösterdiği onurlu duruşu, hainlerin yenilgiye uğratılmasının  ve demokrasi zaferinin üçüncü yıldönümünde milletimizin demokrasiye olan inancı ve bağlılığının gelecek nesillere aktarılması için ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle icra edilecektir” dedi.

“Mücadele devam ediyor”

Türk milletinin ülkemizin bekası için tüm fertleriyle terör örgütünün hain planına engel olduğunu kaydeden Sinan Güner, “Milletimiz 15 Temmuz gecesi  ülkenin bölünmez bütünlüğü ve istikbali için Çanakkale Savaşında, İstiklal Harbinde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek sokaklara dökülerek  ‘tanklardan büyük yüreğim var’ diyen aziz milletimiz göstermiş olduğu eşsiz demokrasi mücadelesi ile kendi karar verme yetkisine sahip çıkmıştır. Devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışan hain FETÖ örgütüne karşı aziz milletimiz ülkemizin bekası için tüm fertleriyle tek yürek, tek bilek fedakarca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planına engel olmuştur. Ülkemiz böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmadan hedeflerinden uzaklaşmadan kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir ülke olarak yoluna devam etmektedir” şeklinde konuştu.

“Şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum

Demokrasi şehitlerini ve tüm şehitleri şükran ve minnetle bir kez daha anan Güner, “Demokrasi  ve hukuk devleti ilkelerinden taviz vermeden, milletin ve devletin geleceğini tehdit eden tüm terör örgütlerine, tüm yapılara karşı  yurt içinde ve yurt dışında amansız bir mücadele yürütülmeye devam edilmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle; 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün üçüncü yıldönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, en derin saygılarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam