Basketbolun kalbi Bartın’da atmaya devam ediyor

Bartın’da basketbol ilgi bu sene daha çok arttı. Basketbol İl Temsilcisi Aydın Kükner’ın de gayretleri ile 2018-2019 sezonun da U-16-U-18 liglerin yanında, Bartın tarihin de ilk kez U-14- U-12 -U-10 kız ve erkek yerel ligleri oynandı.

Basketbolun kalbi Bartın’da atmaya devam ediyor Spor

Bartın’da basketbol lisanslı sporcu sayısı 166 dan 339 çıkarak, Türkiye Basketbol Federasyonu verilerine göre Türkiye genelinde lisanslı sporcu sayısını en çok  artıran birinci il oldu. Geçen yıl Bartın’da oynanan maç sayısı 66 iken bu sene oynanan müsabaka sayısı 220 oldu. Bu sezon İki organizasyonda basketbol branşında ev sahipliği yaparak ilimizin ekonomisine katkı sunuldu. 2018-2019 yılını  da kulüpler bazında Bartın Belediyesi Spor Kulübü, Ata Su Sporları Kulübü, Basketbol Akademi Spor Kulübü, Gündoğdu Spor Kulübü, Altuğ Spor Kulübü, İmam Hatip Spor Kulübü ve Bartın Kültür ve Spor Kulübü olmak üzere 7 kulüp takımı  liglerde mücadele etti. Ligler de birinci olan takımlar Bartın’ı bölge şampiyonaların da başarıyla temsil etti. Müsabakalar sonun da dereceye giren kulüplere madalya ve kupaları verildi.

Kükner: “Zor bir yılı başarı ile geride bıraktık”

 2018-2019 yılını değerlendiren Basketbol İl Temsilcisi Aydın Kükner şunları söyledi:

“ Zor bir yılı başarı ile geride bıraktık. Basketbol branşında kulüplerimizin genelin de  hiç bir yerden spor malzemesi yardımı almadan  Lisanslı sporcu sayımızı ve oynan maç sayımızı yüzde yirmi artırdık. Öncelikli amacımız çocuklarımıza basketbolu sevgisini aşılamak ve çocuklarımızın sağlıklı gelişmelerine katkı sunmaktır.U-10,U-12-U-14 ligleri ilimizde ilk defa oynanmıştır. Lisanslı 339 sporcumuzu müsabakalarda oynatma şansını yakaladığımız için mutluyum. Bartın’da bir birinden yetenekli genç basketbolcular var. Bu çocukların en büyük şansızlığı ise Bartın ’da üst liglerde yer alan rol model bir kulüp olmadığı için hayalleri de kayıp gidiyor. Bu güzel tabloda emeği geçen başta Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürümüz Ali Özdemir ve ekibi  olmak üzere, Belediye Başkanımız Cemal Akın’a, Yusuf Aldatmaz’a, Halk Eğitim Müdürümüz Asım Özdemir’e antrenör-hakem arkadaşlarıma ve müsabakalar da bizleri yalnız bırakmayan sporcu velilerimize Türkiye Basketbol Federasyonu adına şükranlarımı sunuyorum.”

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam