Ailece şantaj ve dolandırıcılık

Bartın’da anne-kız başta olmak üzere koca ve kayınbiraderin oluşturduğu cinsel tacizli, şantajlı dolandırıcılık şebekesi çökertildi.

Ailece şantaj ve dolandırıcılık Güncel

Z.A. isimli şahıs kendisini sosyal medya üzerinden tehdit eden kişi ve kişilere bir yıl boyunca toplamda 1 milyon 287 bin 642 TL gönderdiğini belirterek tehditlerinden yıldığı kişi ve kişilerden şikayetçi oldu. Bunun üzerine Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince çalışma başlatıldı. Z.A. isimli şahsa kendisini Sevgi Çağlar Olarak tanıtan kişinin gerçek kimliğinin M.Ö olduğu tespit edildi.

Hem kendisini hem kızını yem olarak kullandı

M.Ö’nün sosyal medya üzerinde geliştirdiği metot ile kızını ve kendisini şantaj oluşturma amacıyla yem olarak kullandığı, özellikle de zengin iş adamı profilli kişileri seçtikleri anlaşıldı. M.Ö.’nün maddi durumu iyi insanları belirleyerek 14 yaşındaki kızını bu kişilerle sosyal medya aracılığı ile görüştürüp fotoğraf ve görüntü elde ettiği, ardından da “Seni yakaladım. Mahkemeye vereceğim” diyerek şantaj yoluyla büyük miktarda para topladığı belirlendi.

Para vermeyenleri de  cinsel taciz iddiasıyla şikayet etti

M.Ö.’nün ağına düşürdükleri ve para ödemeyi kabul etmeyenleri de, “Yaşı küçük çocuğuma internet üzerinden cinsel taciz yapıldı” diye şikayet ettiği tespit edildi. Şüphelilerin aynı yöntem ile Mersin'de de bir vatandaşın 518.000 (beş yüz on sekiz bin) TL parasını aldıkları ve hesaplarına geçirdikleri anlaşıldı. Cinsel tacizli, şantajlı dolandırıcılık olayının tüm aile bireyleri tarafından bilindiği, ağlarına düşenlerden istedikleri paraların yattığı banka hesaplarının ise M.Ö isimli kadının kocası, kardeşi, görümcesi ve kayınbiraderine ait olduğu tespit edildi.

9 kişi yakalandı

Emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucunda müştekiler tarafından  yatırılan paraların bankadan M.Ö ve kocası S.Ö tarafından çekildiğine ait görüntüler de elde edildi. Bartın Asayiş Şube Müdürlüğünce Ankara, Kayseri, Elazığ illerinde eşzamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında 9 şüpheli şahıs yakalandı.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam