Güner’den Kurucaşile’deki tekne imalatçılarına ziyaret

Bartın Valisi Sinan Güner, Kurucaşile İlçesindeki Ovatekkeönü Köyü’nde faaliyet gösteren S.S. Tekkeönü Piri Reis Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifini ziyaret etti.

Güner’den Kurucaşile’deki tekne imalatçılarına ziyaret Güncel

Bartın Valisi Sinan Güner, Kurucaşile İlçesindeki Ovatekkeönü Köyü’nde faaliyet gösteren S.S. Tekkeönü Piri Reis Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifini ziyaret etti. Vali Güner’in sanayi sitesi ve ilçedeki ziyaretlerde Kurucaşile Kaymakam Vekili Şeyma Polat, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Yavuz Selim Kapancı, İl Emniyet Müdürü Ogün Vural, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanı Yarbay Gökmen Gücüyen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, İl kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Birol Cangi ve S.S. Tekkeönü Piri Reis Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Uğur Gücük de yer aldı.

Tekne imalatçılarının sorunlarının çözümü için talimat verdi

Kooperatif bünyesinde faaliyet gösteren atölye sahipleri ile bir araya gelen Vali Güner, atölye sahiplerinin sorunlarına ilişkin yetkililerden bilgi alarak yerinde incelemelerde bulundu. Sinan Güner ziyaretin sonunda  yüzyıllardır tekne üretimi yapılan ve değerli ustaların yetiştiği denizci bir ilçe olarak  varlığını sürdüren Kurucaşile İlçesindeki Tekkeönü Piri Reis Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ve bünyesinde faaliyet gösteren atölyelerin  yer tahsisi, üst yapılarında (hangarları), istinat duvarı ile ilgili sorunlarının bir an evvel çözüme kavuşması için ilgili kurumlara  gerekli talimatları verdiğini ifade etti.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam