Bartın’da kaçak göçmen operasyonu

İl Emniyet Müdürlüğünce Bartın şehir merkezinde drone destekli yapılan uygulamada Çayırlar mevkiinde durdurulan bir işçi servisinde çalışma izni olmayan 4 Afgan işçi yakalandı. Kaçak Afgan işçilerin olduğu minibüsün şoförüne 5 bin 660TL para cezası uygulanırken Emniyet Müdürlüğünün denetimlerinde 2019 yılının ilk 6 ayında toplam 75 kaçak göçmen Bartın’da yakalanarak sınır dışı edildi. Polis, kaçak göçmenlere gerekli adli işlemleri yapan polis, bunun yanı sıra toplam 73 bin 375 TL de idari para cezası uyguladı.

Bartın’da kaçak göçmen operasyonu Güncel

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Karabük Bartın karayolunda işçi servisleri denetlendi. Drone destekli gerçekleştirilen denetimlerde Çayırlar mevkiinde durdurulan bir işçi servisinde çalışma izni olmayan 4 Afgan vatandaş tespit edildi. Çalışma izni olmadığı anlaşılan Afgan uyruklu vatandaşlar sağlık kontrollerinin ardından gerekli işlemlerin yapılması için Emniyete götürüldü. Afgan vatandaşların yakalandığı işçi servisinin Bartın OSB’de faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasının işçi servisi olduğu öğrenilirken işçileri taşıyan minibüs şoförüne 5 bin 660TL para cezası uygulandı.

İlk 6 ayda 75 kaçak göçmen yakalandı

Emniyet, sorumluluk alanında olan bölgelerde yine drone destekli yaptığı denetimlerde 2019 yılının ilk  6 ayında toplam 75 kaçak göçmeni Bartın’da yakalayarak sınır dışı etti.  Bartın giriş çıkışlarında şok uygulamalar şeklinde yapılan  denetimlerde 20 Afganistan,  10 Suriyeli, 7 Türkmenistan, 6 Irak, 5 İran, 7 Filistin, 5 Azerbaycan, 7 Özbekistan ve  8 Kırgızistan uyruklu göçmenin Bartın’a girişini veya transit geçişini önleyen polis, kaçak göçmenlere adli işlemin yanı sıra toplam 73 bin 375 TL de  idari para cezası da  uyguladı.

Operasyonlar drone destekli

Emniyet yapılan kaçak göçmen operasyonlarıyla ilgili “ Bartın il Emniyet Müdürlüğümüz olarak ilimizin genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması ve terör örgütlerinin Bartın ilimize ve çevre illerimize gerçekleştirebileceği muhtemel eylemlerin engellenmesi amacıyla Bartın İl Emniyeti Müdürlüğümüzce önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması çok büyük önem arz etmektedir. İlimizin ulusal ve uluslararası güvenliğinin sağlanmasında büyük önem arz eden ve özellikle ilimizin sosyal ve ekonomik düzenini olumsuz yönde etkileyen yasadışı göç hareketlerinde ilimizin de coğrafi konumu itibariyle hedef İl olma konumunda bulunduğundan dolayı denetim, uygulama ve operasyonlarımız hız kesmeden devam etmektedir. İlimizde göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göç hareketinin önlenmesi amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğümüzce drone destekli operasyonlar düzenlenmektedir. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü illegal yapıya son vererek suçla mücadeleye yönelik olarak çalışmalarımız devam edecektir” açıklamasında bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam