2. OSB alanı için Bakanlıktan kamulaştırma kredisi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesini (OSB) iki kat büyütecek olan ilave alan için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen hafta 1 milyon 969 bin 294 TL kamulaştırma kredisi tahsis edildiğini açıkladı. Tunç, Bakanlığın bu kredisiyle birlikte ikinci ilave alan için son 2 yılda Bartın’a 10 milyon 627 bin 836 TL kamulaştırma kredisi tahsis edildiğini söyledi.

2. OSB alanı için Bakanlıktan kamulaştırma kredisi Güncel

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesini (OSB) iki kat büyütecek olan ilave alan için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca geçen hafta 1 milyon 969 bin 294 TL kamulaştırma kredisi tahsis edildiğini açıkladı. Bakanlığın bu kredisiyle birlikte ikinci ilave alan için  son 2 yılda Bartın’a 10 milyon 627 bin 836 TL kamulaştırma kredisi tahsis edildiğini ifade eden Tunç, “Bartın’da Organize Sanayi Bölgesini iki kat büyütecek olan ilave alanda kamulaştırma çalışmaları devam ediyor.  Geçen hafta itibariyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca 1 Milyon 969 bin 294 TL kamulaştırma kredisi tahsisi ile birlikte son iki yılda 10 milyon 627 bin 836 TL Kamulaştırma kredisi Bartın OSB İçin tahsis edildi” dedi.

“Kamulaştırma davalarının sonuna geldik”

İlave alanda kamulaştırma davalarının sonuna gelindiğini belirten Yılmaz Tunç, “Organize Sanayi Bölgemize ulaşımı sağlayan köprü ve yolların yapımı, doğalgaz hattı ve arıtma tesislerinin yapımının ardından Zonguldak-Bartın Yüksek Enerji Nakil hattını OSB’ye ulaştırdık. Organize Sanayi Bölgesi ile Bartın ve çevresine enerji sağlayacak olan 380 Kv’lık trafo merkezi inşaatını da tamamlamak üzereyiz. Kamulaştırma davalarının sonuna geldik, yakın zammında ikinci ilave alanın alt yapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz ve sanayicilerimize yer tahsislerini gerçekleştireceğiz. Böylece, Bartın’ın sanayide, istihdam ve üretimde ülkemiz ekonomisine daha fazla katma değer oluşturmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam