Bekçilerden suça ve suçluya geçit yok

4 aydır İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak görev yapan bekçiler, Bartın’da suça ve suçluya nefes aldırmıyor. İl Emniyet Müdürlüğü, halkın huzur ve güvenliğini korumaya çalışan bekçilerin 4 aylık başarı bilançosunu açıkladı. 4 ayda Bartın’da toplam 11 bin 550 şüpheli şahıs sorgulayan gece bekçileri, çeşitli suçlardan aranan 30 kişiyi yakaladı. Bunun dışında yine 4 ayda toplam 870 aracı kontrol eden bekçiler, 10 araca 10 bin 100TL trafik cezası uygularken 2 aracı trafikten men edip Linea Marka çalıntı bir aracı da sahibine teslim etti. İşte bekçilerin 4 aylık başarı bilançosu!

Bekçilerden suça ve suçluya geçit yok Güncel

4 aydır İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak  görev yapan  bekçiler, Bartın’da kuş uçurtmayarak suça ve suçluya nefes aldırmıyor. İl Emniyet Müdürlüğü, halkın huzur ve güvenliğini korumaya çalışan  bekçilerin 4 aylık başarı bilançosunu açıkladı. Bartın halkının huzur ve güvenliği için yasaların kendilerine verdiği yetkiyi doğru, yerinde ve zamanında kullanacağını ifade eden Emniyet, "Emniyet Teşkilatımız, insan odaklı, temel hak ve özgürlüklere saygılı, hukukun üstünlüğünü benimsemiş, demokrasi kültürünü ön planda tutan, çağdaş bir yönetim anlayışı ile her zaman görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam etmektedir. Bartın halkının huzur ve güvenliği için yasaların bize vermiş olduğu yetkiyi doğru, yerinde ve zamanında kullanacağımızın ve bu görevler uğruna hiçbir fedakarlıktan asla kaçınmayacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

60 çarşı ve mahalle bekçisi görev başında

Amaçlarının  kamu düzenini korumak ve  toplum ile bireylerin güvenliğini sağlamak olduğunu kaydeden Emniyet bekçilerin başarını ise şöyle açıkladı:

“Amacımız kamu düzenini korumak, toplum ile bireylerin güvenliğini sağlamaktır. Suç ya da kabahatlerin işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesi tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın işbirliğini gerektirmektedir. İlimiz de asayiş olaylarını önlemek ve suçluları yakalamak amacıyla Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve Sayın İçişleri Bakanımızın destekleriyle emniyet müdürlüğümüz kadrosunda 60 Çarşı ve Mahalle Bekçisi göreve başlamış ve başarılı bir şekilde görevlerine devam etmektedirler. Ve önümüzdeki süreçte çarşı ve mahalle bekçisi alımları devam edecektir.

İşte bekçilerin 4 aylık başarı bilançosu!

Bartın İl Emniyet Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan Merkez ve tüm ilçelerimiz de de görevlendirilen Çarşı ve Mahalle Bekçilerimizin göreve başladığı günden bu güne 4 aylık süreçte ilimizde suçların önlenmesiyle birlikte; 11 bin 550 şüpheli şahıs sorgulanmış, 30 çeşitli suçlardan aranan şahıslar yakalanmış,  2 kayıp şahıs bulunmuş,  17 şahsa çeşitli suçlardan dolayı adli işlem yapılmış, 20 şahsa çeşitli kabahatlerden idari işlem uygulanmış, 870 araç kontrol edilmiş 10 araca 10 bin 100TL trafik cezası uygulanmış ve 2 araç trafikten men edilmiş, 80 umuma açık işyeri kontrol edilmiş, 7 adet ecstasy uyuşturucu hap, 2 adet 6136 sayılı kanun kapsamında kesici ve delici alet ele geçirilmiş ve  adet çalıntı Linea Marka araç kontrollerde yakalanarak sahibine teslim edilmiştir.

“Daima görevimizin başındayız”

Bartın il Emniyet Müdürlüğü olarak ilimizdeki Vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için gece ve gündüz her şart altında Bartın ilimizin esenliği, huzuru, güvenliği, Vatandaşlarımızın; mutluluğu, can ve mal Emniyeti için azimle kararlılıkla ve inançla daima görevimizin başındayız.”

 

Muhammet CİVAN

Muhammet CİVAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam