Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı sergisi açıldı

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 4. Kez gerçekleştirilen Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı sergisi açıldı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın bu yıl 55 sanatçının katıldığı çaltayın sonunda birbirinden güzel 94 eserin ortaya çıktığını söyledi.

Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı sergisi açıldı Güncel

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Resim ve Sanat Müzesi Çalıştayı Sergisi düzenlenen törenle açıldı. Yalı Yaşam Merkezi  Bartın Belediyesi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen serginin açılışına Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Türk Eğitim-Sen Bartın Şube Başkanı Sezai Hangişi, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm Karakaş, ressamlar ve sanatseverler katıldı.  Serginin açılışında konuşan sanat müzesi fikir babası Erkan Geniş, “Bartın Resim ve Sanat ve Müzesi’nin 4’üncü çalıştayını gerçekleştirdik ve böylece müzemizin açılabilmesi için atılması gereken adımların çok önemli bir bölümünü atmış olduk. Bunun gerçekleşmesinde belediyemiz olmasaydı bu işlerin üstesinden gelmemiz mümkün değildi. Bu konuda Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Ülkemizin en önemli ressamları Bartın’a bir müze kazandırmak için el ele vermiş durumda onlara da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Akın: “Bu yıl çalıştaya 55 sanatçımız katıldı”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da, “Bartın Resim ve Sanat ve Müzesi çalıştayının 4’üncü yılını başlattık ve bu zamana kadar 55 sanatçımızı ağırladık ve 94 civarında da eserimiz meydana geldi. Nasip olursa şu an 2 müze ilgili çalışmalarımız var. Bunlardan birincisi Resim ve Sanat ve Müzesi. Bir de Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi. Bununla ilgili projemiz bitmek üzere. İkisini de gerçekleştireceğiz.  Bir kaç tane daha var ama bu ikisi elzem durumdadır. Her zaman söylüyoruz. Bartın bir kültür, bir sanat şehridir. Bunu evlerimizden de görebiliriz. Sanata çok önem veren bir halkımız var. Bu eserlerde bunlara büyük katkı sağlayacaktır. Ben sanatçılarımızı kutluyorum. Ellerine, emeklerine sağlık” diye konuştu.

Sergide, Prof. Dr. Hüseyin Elmas – Selçuk Üniversitesi güzel sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Meliha Yılmaz– Gazi Üniversitesi güzel sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Meltem Demirci Katırancı– Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Mustafa Cevat Atalay – Tekirdağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi, Feridun Işıman– Kıbrıs Lefke Üniversitesi emekli öğretim üyesi-Ressam, Mehmet Ali Doğan– BRHD önceki Genel Başkanı-Resim Eğitimcisi- Ressam,Zeki Serbest– Emekli Eğitimci- Ressam, Canan Bayraktar– ressam, Elvan Sungur-Ressam, Mustafa Köseoğlu – Resim eğitmeni- Ressam, Hamiyet Köseoğlu – Ressam, Gülay Kakşi Okay – Ressam, Gafur Uzuner – Ressam , TV programcısı ve Bartınlı Ressam Erkan Geniş tarafından çalıştay süresince ortaya çıkan sanat eserleri sergileniyor. Sergi 12 Temmuz akşamına kadar açık kalacak.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam