Zabıta affetmedi

Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler hatalı araç parkı ve trafiğe kapalı alan ihlalini önlemek üzere gerçekleştirdikleri denetimleri yoğunlaştırdı. 75 zabıt varakasının tespit edildiği denetimlerde 51 kişiye 16 bin 320 TL para cezası uygulanırken seyyar satış yapmak, işgal ve dilencilik vb. gibi konularda Kabahatler Kanununa göre 16 kişiye toplam 2 bin 448 TL ceza uygulandı.

Zabıta affetmedi Güncel

Kent Merkezindeki huzur ve güveni tahsis etmekle görevli olan Bartın Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri hatalı araç parkı ve trafiğe kapalı alan ihlalini önlemek amacıyla gerçekleştirmiş oldukları denetimleri sıklaştırdı. Ekipler son üç ayda 70 vatandaşa trafiğe kapalı alanı giren ve ayrıca kaldırama araç parkı yapan 70 vatandaşa cezai işlem uyguladı. Ekipler ayrıca kaldırım üzerinde ki demir dubalara çarparak zarar veren 1 kişi, engelli bandını kapatarak araç parkı yapan bir kişiye, köylü pazarında halkın huzurunu bozacak şekilde kavga çıkarmaktan 2 satıcıya, Tatil Beldesi İnkumu’nda tarife üzerinde simit satışı yapmaktan 1 kişi olmak üzere toplamda 75 zabıt varakası tanzim edildi. Kişi başı 320 TL olmak üzere toplanda 51 kişiye 16 bin 320 TL cezai işlem uygulandı.  Ayrıca Kabahatler Kanununa göre çeşitli suçlardan ( seyyar satış yapmak, işgal ve dilencilik vb. )16 şahsa işlem yapılıp ( Kişi Başı 153 TL. ) toplam 2 bin 448 TL ceza uygulandı.

16 bin 320 TL  para cezası

Akın açıklamasında “Belediye olarak kentimizde huzuru sağlamak ve hayatı kolaylaştırmak için ne lazımsa yapıyoruz. Bu gaye ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızdan biri de Zabıta Müdürlüğü’müzce gerçekleştirdiğimiz  denetimlerdir. Ekiplerimiz özelikle hatalı araç parkı ve trafiğe kapalı alan ihlalini önlemek üzere gerçekleştirdikleri denetimlerde son üç ay içerinde 75 zabıt varakası tanzim ederken toplamda 16 bin 320 TL cezai işlem uyguladı. Ayrıca Kabahatler Kanununa göre çeşitli suçlardan 16 şahsa da 2 bin 448 TL ceza uyguladı.” dedi.

Başkan Akın“ Alo 153 Belediye hattı 7/24 açık olup her türlü gelen ihbar, şikâyet ve taleplerin alınıp ilgili birimlerle irtibata geçerek değerlendirmeye alınmaktadır. “ dedi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam